Італійська мистецтвознавиця та письменниця Сара Пенко заявила, що їй вдалося впізнати Марію Магдалину серед 300 фігур, зображених у знаменитому шедеврі Мікеланджело Буонаротті на вівтарі Сикстинської капели "Страшний суд".
Про це повідомляє The Telegraph.
Мікеланджело написав картину «Страшний суд» між 1536 і 1541 роками, на її створення пішло понад чотири роки - цей шедевр намальований на всю стіну вівтаря Сікстинської капели у Ватикані.
Сара Пенко впевнена, що жінка зі світлим волоссям, яка цілує хрест Ісуса Христа, це Марія Магдалина, одна з його найвідданіших послідовниць. Її зображено на картині дуже витончено.
"Я твердо переконана, що це Марія Магдалина. Ми бачимо близькість із хрестом, жовту сукню та світле волосся, а також весь контекст, у якому Мікеланджело розміщує цю фігуру, підкреслює її важливість", — сказала вона.
За словами Пенко, мускулистий, майже голий чоловік, який тримає хрест, і є Ісус Христос, а не Симон Киринеянин, якого римляни змусили нести хрест Ісуса на шляху до його розп’яття, як вважалося раніше.
Відтак у "Страшному суді" є два образи Ісуса – один справа з Марією Магдалиною, а другий у центрі в оточенні багатьох видатних святих, навколо нього сяйво світла та його матір, Діва Марія, поруч.
Хоча їхні обличчя виглядають по-різному, права рука обох у подібному положенні, а світлі пасма волосся однакові. Вони також гладко поголені, що відхиляється від традиційних зображень Ісуса з бородою, які, як вважають, були натхненні давньогрецькою статуєю Аполлона.
"Хоча це може здатися дивним - одна й та сама фігура двічі на одній картині, але вони уособлюють дві іпостасі - "Христос-Суддя" і "Христос-Спаситель. Мікеланджело був досвідченим художником, він був дуже культурним, дуже добре знав розвиток церкви, Євангеліє, і він не міг її забути", - стверджує Пенко.
Вважається, що "Страшний суд" містить близько 300 фігур, тому навіть через 500 років після того, як він був закінчений, досі тривають дискусії щодо їх ідентичності.
Щороку більше п'яти мільйонів людей відвідують Сикстинську капелу, щоб побачити шедевр Мікеланджело.
Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені показали, як міг виглядати Ісус Христос насправді - всі відомі зображення не відповідають реальності.