RU  UA  EN

Пʼятниця, 21 лютого
  • НБУ:USD 41.30
  • НБУ:EUR 42.90
НБУ:USD  41.30
Суспільство

Новини

20 лютого

Всі новини

Ньютон передбачав кінець світу у 2060 році: про що йдеться в його трактуванні Книги одкровень

Фото: з відкритих джерел

Знаменитий вчений Ісаак Ньютон (1643-1727), який відомий насамперед формулюванням законів руху та гравітації, був людиною багатьох талантів та інтересів. Він також був математиком, астрономом, натурфілософом, алхіміком та теологом. Його діяльність часто відходила далеко від практики чистої науки, а зроблене пророцтво про майбутнє планети прогнозує кінець світу в 2060 році.

Про передбачення Ньютона про кінець світу, зроблене у 1704 році, розповідає Daily Mail.

Ньютон не підготував докладний документ для публікації з попередженням про майбутнє, а написав своє передбачення на аркуші із серією математичних розрахунків понад 300 років тому.

Він вірив у біблійні видіння Апокаліпсису, зокрема битви Армагеддон, і засновував своє передбачення на своєму протестантському тлумаченні Біблії та подіях після біблійної історії. Ця війна описана в останньому розділі Книги Одкровення, і в ній протистоять сили добра (на чолі з Богом) проти сил Зла (на чолі з царями Землі). Святе Письмо говорить, що ця битва означатиме кінець світу, відкривши нову еру світу, принесеного Богом.

Ньютон використовував математику та дати в біблійній історії, використовуючи дні, згадані в Писанні, як роки для тлумачення пророцтва. У 11 розділі Книги Одкровення згадуються два свідки, які передбачають, що місто Боже прибуде через 1260 днів, і Ньютон прийшов до переконання, що число 1260 насправді означає роки, а не дні.

Ґрунтуючись на своєму тлумаченні Святого Письма, Ньютон дійшов висновку, що цей проміжок часу символізує початок відмови від справжньої церкви і підйому зіпсованих тринітарних релігій, а саме католицизму (Ньютон дуже серйозно сприйняв суперництво між протестантизмом і католицизмом).

Ньютон зупинився на 800 році нашої ери як на році заснування Священної Римської імперії. 800 рік нашої ери плюс 1260 дали Ньютону 2060 рік.

Пишучи під псевдонімом «Єгова Sanctus Unus», Ньютон пояснив свої міркування у листі 1704 року, в якому міститься його пророцтво, використовуючи мову свого часу:

«Отже, час і половина часу становлять 42 місяці, або 1260 днів, або три роки з половиною, відраховуючи дванадцять місяців до року та 30 днів до місяця, як це було зроблено в календарі первісного року. І дні короткочасних Звірів, які зараховуються до років живих [sic] королівств, період у 1260 днів, якщо датувати його повним завоюванням трьох царів AC 800, завершиться AC 2060. Він може закінчитися пізніше, але я не бачу причин для його закінчення раніше».

Враховуючи буквальний і гарячий підхід до релігії, який був поширений на початку 18-го століття, перенесення Ньютоном Армагеддона на 21-е століття можна розглядати як відносно оптимістичне передбачення, яке дало б втіху людям, що хвилювалися про найруйнівнішу битву в історії, що станеться за їхнього життя.

"Апостроф" раніше розповідав, як міг виглядати Ісус Христос насправді – вчені поставили під сумнів усі відомі зображення.