Росія і Китай обговорюють можливість інтеграції своїх проектів по створенню баз на поверхні Місяця.
Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на "РИА Новости".
"Обговорюються різні варіанти такої взаємодії: створення спільної бази або місячних баз, які стоять поруч. Ступінь інтеграції в рамках цих підходів підлягає подальшому обговоренню", - заявило джерело в ракетно-космічній промисловості РФ.
Згідно з представленими даними, ініціативу можуть обговорити в рамках одного із засідань ради РАН по космосу. В якості основи для майбутньої бази розглядають посадочні апарати, які Москва і Пекін збиралася відправити до Місяця.
Відзначається, що раніше між Росією і Китаєм було досягнуто двосторонні домовленості, які передбачають підбір російським орбітальним апаратом "Луна-26" місця для посадки на супутнику Землі китайських космічних апаратів. Також можлива співпраця в рамках проектів "Луна-26" і "Чан'е-7".
Крім цього, сторони обговорюють питання про створення об'єднаного російсько-китайського центру, який збирав би дані, що стосуються вивчення супутника нашої планети і інших космічних об'єктів.
Однак, як повідомляє видання "Naked Science", деякі експерти в сфері ракетно-космічної індустрії вважають, що проект взагалі ніколи не буде реалізований в силу фінансових і технічних проблем російської космічної індустрії, які з особливою силою дали про себе знати в останні кілька років .
Що стосується Китаю, то він, на думку фахівців, вже отримав всі технології, які дозволяють мати власну, незалежну від будь-кого космічну індустрію.
Повідомляється, що озвучену ініціативу можна розглядати як відповідь на плани Заходу створити місячну орбітальну станцію і (в перспективі) організувати висадку на супутник Землі з подальшим будівництвом там бази.
Як раніше повідомляв "Апостроф", Європейське космічне агентство (ЄКА) створило пристрій, який дозволяє добувати кисень з місячного пилу.