Хірург, заввідділенням Брестської міської лікарні ШМД Олексій Шпока (Білорусь) розповів про своє чергування 10 серпня.
Про це повідомляє Tut.by.
За його словами, те нічне чергування він запам'ятає на все життя.
"В той день в місті були протести і сутички з міліцією і ОМОНом. О 22:00 в лікарню почали привозити постраждалих. Одного за одним, без перерви. Я зайшов в операційну в 22:00, а вийшов о 6:00. Думав, помру разом з ними", - розповів Олексій.
За його словами, в ту ніч лікарня нагадувала військово-польовий госпіталь, де доводилося застосовувати принцип медицини катастроф, тобто медичне сортування - необхідно було надати медичну допомогу найбільшій кількості постраждалих в максимально короткий термін.
"Це сильно відрізняється від того, з чим зазвичай стикається громадянська медицина. Хворі сортувалися на тих, кого негайно потрібно було оперувати, менш важких і тих, хто міг чекати. Сортувати поранених допомагав головний лікар лікарні, який приїхав на допомогу вночі. Когось привозила швидка допомога, хтось добирався самостійно - пішки або на таксі. За добу в лікарню за допомогою звернулися близько 100 людей, 29 з них були госпіталізовані в нашу лікарню", - ділиться Олексій.
"12 осіб надійшли в перше хірургічне відділення, більшість з них - з вогнепальними пораненнями. Всіх опитувати я не встигав, але зрозумів, що везли в основному з МОПРа. З СІЗО та ІТТ я жодного пацієнта не прийняв. Людей було дуже багато, з різними травмами: вогнестрілів, побиті, в травматичному шоці. Уявіть, привозять синю людину практично без свідомості. До нас привезли такого хлопця - кульових поранень у нього не було, але він був побитий з голови до ніг - просто весь синій", - розповідає лікар.
За його розповідями, у поранених витягали 2 види куль - пластмасові та гумові. Характер пошкоджень і просто "вирвані" шматки плоті розміром з кулак говорили лікарям про те, що постріли були зроблені в упор.
"У людину потрапили, він падає - і потім отримує ще один "контрольний" постріл. Я досвідчений хірург, бачив за 17 років багато в своїй практиці, проводив багато годин поспіль, стоячи на ногах за операційним столом, але в той момент важко було від навантаження. Важко було від усвідомлення того, що ці поранення молоді хлопці отримали в мирний час в своїй рідній країні і рідному місті. В ту ніч в нашій лікарні було розгорнуто всі операційні. Оперували на всіх поверхах, під вибухи за вікнами і гул сирен" , - розповідає Олексій.
Крім цього, за словами лікаря, госпіталізовані, у яких взяли на проби кров в його відділенні, не було алкоголю в крові. Вік постраждалих - від 17 до 52 років.
Поранений під час акції протесту 10 серпня в Бресті
Як писав "Апостроф", в понеділок, 24 серпня, Міністерство оборони Білорусі повідомило про спробу порушення повітряного простору країни.