Дипломатична активність Китаю перед запланованим візитом до Москви Сі Цзіньпіна пов'язана із небажанням розширення війни в Україні.
Про це в ефірі Апостроф ТБ сказав політолог Володимир Фесенко.
"Китай уважно спостерігає за війною. Для нього це створює проблеми, але він не хоче втручатися напряму. З одного боку Китай не хоче розширення війни, щоб не створилися перешкоди для світової торгівлі. З іншого боку, він не хоче поразки Росії. Візит Ван І - поїздка для зондування китайського варіанту мирних ініціатив. Хоча навряд чи цей план буде прийнятий. Причому перед візитом в Москву він поїхав до Мюнхена, щоб порадитися з європейцями" - вважає політолог.
Читайте також: Китай зухвало відповів США на заклик не постачати Росії летальну зброю
На його думку, швидше за все, Китай виступить із підтримкою територіальної цілісності України. Однак одночасно закликає не постачати зброю. Така позиція сприйнята не буде. Швидше за все, план триматиметься в секреті до офіційного оголошення його Сі.
"Китай і Росія співпрацюють в оборонній сфері. Проте вони не є союзниками. Не думаю що почнеться постачання зброї. Китай не стане втручатися в цю війну. Головний заклик Китаю - в жодному разі не використовувати ядерну зброю. Після поїздки до Москви Сі може поїхати ще кудись, щоб показати. Що він відвідує не лише Росію. Він не схоче асоціювати себе зі слабкою країною і слабким лідером", - заявив політолог.
Фесенко вважає, що тектонічних проривів у ході врегулювання не варто очікувати найближчим часом.
"Проте той факт, що українська формула миру обговорюється на важливих майданчиках, говорить про те, що рух йде. Ця пропозиція містить елементи післявоєнного світопорядку. Голосування плану в ООН покаже, що світ підтримує Україну. Зараз іде боротьба за голоси африканських та південноамериканських країн. Ізраїль непублічно підтримує Україну. На початку війни він намагався тримати баланс. Але зараз очевидна активізація стосунків з Україною. Якщо відбудеться візит Нетаньягу, це покаже, що співробітництво активізувалося", - підсумував політолог.
Як повідомляв "Апостроф", західні журналісти з'ясували, що Китай в обхід міжнародних санкцій та експортного контролю постачає до Росії військові технології.