RU  UA  EN

Пʼятниця, 3 січня
  • НБУ:USD 41.85
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.85
Світ

Новини

3 січня

Всі новини

Борис Джонсон пропонує ввести британські війська до України

Колишній прем'єр-міністр Великобританії заявив, що будь-яке можливе припинення вогню в Україні має на увазі розміщення європейської миротворчої місії, включаючи британський контингент.

Про це він сказав у інтерв'ю виданню The Telegraph.

Джонсон вважає, що британські війська повинні допомагати захищати кордон України в рамках майбутньої мирної угоди. На його думку, відповідальність за охорону майбутньої лінії припинення вогню має бути передана багатонаціональному угрупованню європейських миротворчих сил.

"Я не думаю, що ми повинні посилати бойові загони для боротьби з росіянами. Але я думаю - як частина рішення - щоб багатонаціональні європейські миротворчі сили спостерігали за кордоном і допомагали українцям. Не можу собі уявити, щоб така європейська операція могла б бути здійснена без участі британців", - сказав Джонсон.

Він підкреслив, що західні країни повинні чітко пояснити, які гарантії безпеки будуть запропоновані Україні в рамках мирної угоди, щоб Росія не могла переозброїтися і знову напасти через кілька років. Одним із варіантів було б приєднання України до НАТО. Однак багато країн альянсу стурбовані прискоренням подання Україною заявки на членство. Якщо натомість війська з країн НАТО забезпечуватимуть безпеку як частина миротворчих сил ООН вздовж лінії припинення вогню, це забезпечить захист без необхідності прямого втручання НАТО.

Джонсон зазначив, що напад на війська НАТО, навіть якщо вони діють у складі сил ООН, ймовірно, призведе до застосування статті 5.

"Ми повинні чітко визначити, які саме гарантії безпеки ми вважаємо доречними. Єдине, що дійсно працює, це гарантія 5 статті НАТО, яка зберігає мир у Європі протягом 80 років. Це причина, чому країни Балтії в НАТО. Це причина того, що поляки, угорці, чехи, фіни та шведи зараз в НАТО", - сказав експрем'єр.

Як повідомляв "Апостроф", колишній Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зізнався, що Альянс недостатньо допомагав Україні і міг би робити більше.