У кенійському селі Мукуку, що в окрузі Макуені між столицею Найробі та прибережним містом Момбаса, з неба впало космічне сміття - 500-кілограмове кільце з частково спаленого металу. Ця надзвичайна подія, що сталася 30 грудня, викликала переляк і паніку у місцевих жителів.
Про це повідомляє Metro.
Падіння кільця, що в діаметрі склало приблизно два метри, супроводжувалося гучним тріском. І хоча жодна будівля не була пошкоджена і ніхто не постраждав, це неабияк налякало селян.
"Я збиралася працювати, коли ми почули цей гучний вибух, який не змогли зрозуміти. Потім металевий предмет упав і видав ще один звук, налякавши нас", - розповіла жителька села порталу Tuko.
Інший чоловік сказав: "Я почув наче вибух, коли воно приземлилося тут! Я запитав: "Кінець світу сьогодні?". Я був шокований, тому що було дуже сонячно і без жодного натяку на дощ. Сподіваюся, наші керівники розкажуть нам, що це за предмет і чому він сюди впав".
Люди були вкрай стурбовані несподіваним візитом "прибульця" і лише потім оцінили небезпеку, яка могла на них чатувати.
"А якби це впало на будинок комусь із нас? Чи є космічні компанії, які змусили це впасти на нас? Нам дійсно потрібні відповіді", - обурилися місцеві жителі.
Згодом кенійське космічне агентство (KSA) опублікувало більше інформації про таємничий космічний об’єкт, який упав з неба.
У заяві KSA зазначили, що наразі об'єкт перебуває під вартою. За словами кенійських фахівців, ймовірно, кільце є частиною ракети, яка за нормальних обставин мала б згоріти в атмосфері або впасти в океан. У заяві для преси, розміщеній у соцмережах, урядове відомство зазначило, що металеве кільце важить 500 кг і має діаметр два метри.
"Об'єкт - металеве кільце діаметром приблизно 2,5 метра і вагою близько 500 кг, є фрагментом космічного об'єкта. За попередніми оцінками, об'єкт, що впав, є розділовим кільцем від ракети-носія. Такі об’єкти зазвичай згоряють, коли вони знову потрапляють в атмосферу Землі, або падають над незаселеними областями та океанами. Інцидент є поодиноким випадком, який Агентство розслідуватиме, використовуючи встановлені рамки згідно з Міжнародним космічним правом", – йдеться у заяві.
В KSA зазначили, що об'єкт не представляє безпосередньої загрози безпеці, додавши, що зараз він шукає свого власника.
Як повідомляв "Апостроф", напередодні Різдва сонячний зонд NASA Parker підлетів на максимальну близьку до Сонця відстань і вийшов неушкодженим з іншого боку.