У Росії запропонували уряду боротися з «деструктивною» дитячою літературою. Як приклад згадують про книгу, де герой відмовляється йти на війну. Росіяни вважають, що така література "ніколи не виховає в дітях героїв".
Про це пише "Радіо Свобода".
Комітет Держдуми із захисту сім'ї звернувся до уряду із відповідним закликом.
У листі, який, як передає "Радіо Свобода", цитував RTVi і газета "Коммерсантъ", в якості "поганого прикладу" навели книгу, в якій герой відмовляється йти на війну.
У листі голови комітету Ніни Останіної йдеться про те, що 2/3 дитячих книжок формують так звані "негативні настанови": "... відмову від служби в армії, "байдужість до майбутнього", зміну традиційних гендерних ролей у суспільстві".
"Автори ігнорують у творах духовність і нормалізують недоліки людей, стверджують депутати", - пише "Радіо Свобода".
Зауважується, що такий висновок зроблено на основі дослідження Спілки письменників, що проаналізувала 930 виданих у Росії дитячих творів. Для прикладу автори листа використовують книгу "Солдатик" італійських письменниць Крістіни Беллемо і Вероніки Руффато. У творі головний герой відмовився від війни заради мирного життя.
Автори натомість зазначають, що в книзі героя нібито "ніхто не звинуватив у дезертирстві". Комітет нагадав, що дезертирство в Росії кримінально карається і що захист "родіни" є обов'язком громадянина.
"Депутати вважають, що такий приклад «ніколи не виховає в наших дітях героїв». Для цензури творів автори листа пропонують запрошувати письменників, психологів і «молодих сучасних батьків»", - зауважують в матеріалі.
Крім того, раніше "Апостроф" писав, що в Росії вигадали "цікавий" метод мобілізації блогерів.