RU  UA  EN

Понеділок, 6 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  42.05

800 днів полону захисників "Азовсталі": активісти підготували виставу та арт-проєкт

ГО "Голоси" спільно з ГО "Асоціація родин захисників Азовсталі" та Міжнародним арт-проектом «Маріуполь нескорений" 2 листопада о 19:00 в Національному Центрі ім. Довженка у Києві

2 листопада відбудеться театральна вистава «Азовсталь. Голоси», присвячена українським захисникам «Азовсталі», які перебувають у полоні 800 днів та експозиція міжнародного арт-проєкту «Маріуполь нескорений».

«Азовсталь. Голоси» — унікальний театральний проєкт, створений незалежними київськими митцями (ГО "Голоси") влітку 2022.

Основні завдання проєкту:

    -поширення інформації про порушення прав людини та умови перебування українських військових у полоні;

    -сприяння розумінню національної ідентичності та боротьба з дезінформацією;

    -підвищення стійкості громадян до пропаганди через культурні продукти;

    -підвищення обізнаності про складне становище українських військовополонених.

На заході будуть присутні представники міської влади, сім"ї полонених захисників, в тому числі дружина незаконно засудженого Алла Діденко.

«Цей проєкт — це наш голос у світі, нагадування про те, що боротьба за життя наших захисників не завершена. Через мистецтво ми говоримо про тих, хто не може зараз говорити сам за себе», - зазначила Ольга Собко, продюсерка проєкту «Азовсталь. Голоси».

«Для нас було важливо створити не просто театральну виставу, а справжній акт спротиву через культуру. Мистецтво — це зброя, яка допомагає зберігати правду в умовах дезінформаційної війни. У боротьбі за правду та свободу мистецтво стає щитом від брехні та маніпуляцій. Вистава "Азовсталь. Голоси" — це наш культурний фронт, що бореться за пам'ять і справедливість для тих, хто зараз у полоні. Це історія боротьби, надії та незламності духу», - прокоментувала режисерка вистави Валерія Демченко.

«Маріуполь і його захисники стали символами непохитності українського духу. Наш проєкт підтримує їх через культуру, через мистецькі проєкти, які нагадують світові, що боротьба продовжується. Це не просто картини про Маріуполь. Це відбитки болю, стійкості та надії міста, яке стало символом незламності. Ці роботи — свідчення того, що Маріуполь живе в серцях усіх українців. Захід — ще один важливий крок у поширенні правди про героїв "Азовсталі" та Маріуполя», - додав Валерій Юричковський, куратор міжнародного арт-проєкту «Маріуполь — незламний».

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter