RU  UA  EN

Четвер, 2 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Олександр Ягодка про те як метавсесвіт може вплинути на державотворення та правові системи?

новини компаній

Чому навколо цієї багатомільярдної індустрії так багато хайпу і як ця технологія може вплинути на державотворення і правові системи країн? Олександр Ягодка, адвокат, керуючий партнер АО “Лідери захисту” поділився своєю експертною думкою щодо даного питання.

Безмежні можливості метавсесвіту

Найвпливовіші компанії світу готуються до запуску масштабних проєктів в окремих метавсесвітах, купуючи віртуальну землю за реальні гроші. Нерухомість NFT токенізована та є інвестицією з високим ризиком на рівні з купівлею криптовалюти. Деякі держави та організації державного сектору активно почали використовувати метапростір. Такі міста, як Сеул, Шанхай та Дубай, відкривають нові економічні моделі в віртуальному просторі.

Вплив метавсесвіту на державотворення та правові системи

Метапростір має всі шанси повністю змінити парадигму користування Інтернетом, тому важливо розуміти як правові концепції реального світу будуть діяти у віртуальному просторі, як вплинуть на правові системи країн світу та державотворчі процеси.

Метавсесвіт має реальний потенціал стати діджитал-суспільством з власною культурою, економікою та системами управління, які будуть пов'язані з офлайн-світом, але оптимізовані відповідно до інтересів користувачів та розробників. Трансформується соціальна, комерційна взаємодія, зміниться форма спілкування і роботи, з'являться нові цінності, а разом з ними проблеми, зокрема, юридичного характеру.

Закони метавсесвіту: чи замінить метавсесвіт юридичні процеси

Метавсесвіт не має фізичних кордонів, тому закони метаплатформ мають спиратися та враховувати закони країн, в яких вони діють. Зазначені платформи матимуть внутрішню політику, яка буде регулювати всі аспекти поведінки.

Існування товарів і нерухомості у метавсесвіті не виключає можливості пошкодження, знищення, викрадення, загублення віртуальної власності. Це може статися в теорії, – через пошкодження комп'ютерного коду, злому, втрати пароля до криптогаманця. Тому для розв'язання традиційних проблем реального світу з товарами й нерухомістю у віртуальному середовищі без переналаштувань правової системи не обійтись.

На думку адвоката Ягодки Олександра, питання цивільних, адміністративних і кримінальних правопорушень на метаплатформах будуть такі ж, як і в реальному світі. Метаплатформи виконуватимуть віртуальну роль на рівні національних держав, створюючи системи для покарання за злочини. Метапростір може стати площадкою для політичних дискусій і дебатів, де люди не будуть обмежені фізичним простором або кордонами.

Децентралізовані опції метавсесвіту, у тому числі блокчейн і смарт-контракти, можуть дійсно автоматизувати багато процесів, які потребують участі юристів, проте про повну заміну юридичних процесів говорити зарано.

Якщо метавсесвіт досягне великої кількості користувачів, його роль у законотворчості та встановленні правил і стандартів впливатиме на безліч глобальних процесів. Еволюція нормативно-правової бази в цій сфері дає можливість створити нові світи з сучасними системами управління. Однак складно уявити: це призведе до великого технологічного стрибка чи до глобальної катастрофи.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter