RU  UA  EN

Пʼятниця, 1 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.20
НБУ:USD  40.95

Чим не можна годувати маленьке кошеня

новини компаній

Нерідко трапляються ситуації, коли кішка-мати відмовляється годувати малюків. Або, можливо, ви підібрали маленьке кошеня з вулиці. Тепер турбота про нього - ваша прерогатива. Правильний раціон відіграє першорядну роль у розвитку і здоров'ї вихованця. Оптимально купити спеціальний корм для кошенят, створений з урахуванням фізіологічних потреб. Але багато хто воліє давати натуралку. Тут важливо не нашкодити, оскільки шлунково-кишковий тракт маленької кішки формується і досить чутливий, а деякі продукти і зовсім під забороною.

Image

Що не можна давати кошеняті

Існує думка, що тварина сама може визначити, яка їжа корисна або шкідлива. Це не відповідає дійсності, адже через неправильне харчування нерідкі випадки отруєння і захворювань. А малюки розбираються в їжі ще гірше, ніж дорослі кішки, особливо якщо їм довелося голодувати. Виключити з раціону варто такий перелік продуктів:

  1. Цільне коров'яче молоко. Воно набагато жирніше за котяче. Якщо під рукою немає нічого, крім молока, розбавте його на третину водою і давайте маленькими порціями. Але краще замініть нежирним кефіром або йогуртом.
  2. Свиняче м'ясо, сало. Важко засвоюються, можуть викликати діарею. Вибирайте пісні частини.
  3. Річкова риба. Дрібні кістки можуть застрягти в пащі, горлі, пошкодити стравохід або шлунок. Сира риба заражена паразитами і небезпечна. Її потрібно варити й очищати від кісток.
  4. Хліб, макаронні вироби, картопля. Багаті вуглеводами, які кішки практично не засвоюють.
  5. Ковбаса і сосиски. У них багато солі та консервантів, які порушують обмін речовин.

Можливо, ці продукти - єдине, що у вас є, щоб нагодувати голодне кошеня. Але далі варто скласти правильний раціон.

Відповідні продукти

Для найменших (кошенят до 1 місяця) існують ветеринарні замінники молока. Це найкраща альтернатива, якщо кішка відмовилася від виводка або загинула. «Дорослу» їжу організм кошеняти навряд чи сприйме: у шлунково-кишковому тракті поки що не вистачає необхідної мікрофлори для перетравлення. Згодом переведіть пухнастика на корм, що відповідає віку. З натуральних продуктів потроху давайте знежирений кисломолочний сир, подрібнене на фарш переморожене м'ясо (курку, індичку або яловичину), розварену вівсяну та гречану кашу, відварені пюровані овочі. З тримісячного віку годуйте їжею, нарізаною шматочками. У кошеняти змінюються зуби, йому важливо гризти і жувати. Правильно склавши раціон, виключивши невідповідні продукти, ви подбаєте про здоров'я вихованця.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter