RU  UA  EN

Неділя, 5 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Як знайти свою першу роботу в ІТ?

новини компаній

Маєте амбіцію підкорити сферу інформаційних технологій? Отримали відповідну освіту, опанували актуальні навичками і готові до посиленої праці? Чудово, але не завжди новачків квапляться брати на роботу мрії. А дехто й зовсім не розуміє з чого починати, де шукати перспективні пропозиції, та що робити у разі отримання відмови від потенційного роботодавця.

Точки входу в ІТ для новачків та фахівців з досвідом

Звісно, перш ніж давати рекомендації щодо оформлення резюме, чи підготовці до співбесіди, варто розповісти, де зрештою можна знайти актуальні вакансії, з пристойними зарплатами та не примарними перспективами. Цими ресурсами нерідко користуються і спеціалісти, що вже мають гарний кейс робіт і непоганий досвід. Отож, знайти свою ідеальну роботу можна:

  • На біржах фрілансу. Декому ці сайти здаються надто неперспективними. Адже на одну цікаву вакансію одразу ж “злітається” десятки пошуковців. Так, один з мінусів таких бірж, висока конкуренція. Але де її немає? З плюсів можна виділити, регулярне оновлення замовлень, разові проекти, постійна співпраця, можливість налагодити ділові стосунки одразу з кількома замовниками, а ще самостійно керувати власним часом та рівнем доходу.

  • ІТ-компанії. Варіантів працевлаштування через ІТ-компанію досить багато. По-перше, це власні дошки оголошень. Великі компанії, як SoftServe на своїх сайтах розробляють повноцінні розділи з вакансіями, де можна знайти перспективну пропозицію, як від вітчизняного так і іноземного роботодавця. Серед плюсів: лише актуальні вакансії, в пріоритеті постійна співпраця, конкурентна зарплата. Також, багато шансів знайти роботу є у тих, хто проходить в подібних ІТ- компаніях курси, дізнатися про курси детальніше тут. Після курсів кращих студентів нерідко залишають на стажування, а то й зовсім пропонують роботу над цікавим проектом.

  • Сайти з пошуку роботи і соціальні мережі. Це можуть бути всім звичні різнопрофільні платформи на кшталт Work. Або ж вузькопрофільні, зорієнтовані на програмістів AIN.ua, DOU, соціальні мережі LinkedIn та Фейсбук. Що стосується соціальних мереж, то програмістам, тестувальникам і всім тим, хто хоче почати кар’єру в ІТ рекомендується долучитись до так званих груп за інтересами. Там часто миготять цікаві пропозиції, а ще можна дізнатися актуальні новинки в галузі.

Зрештою, друзі, знайомі, які вже працевлаштувалися у цій сфері можуть стати для вас такими собі провідниками. Новачкам без досвіду варто поцікавитися стартапами, а також не оминати проекти з невеличкою оплатою. Все це відмінний досвід, котрий з часом і приведе до омріяної вакансії.

Робота в ІТ: корисні рекомендації

Знайшовши цікаві вакансії пора починати залишати на них заявки. Тут має значення те, наскільки грамотно буде оформлено резюме. Ось кілька рекомендацій:

  1. Заповнюйте резюме максимально детально. Вкажіть свої профілі в соціальних мережах, розпишіть свій досвід роботи, цілі, продемонструйте власну зацікавленість до проекту.

  2. Обов’язково вкажіть всі курси, які ви проходили, а ще рівень володіння іноземними мовами.

  3. Можна перелічити власні хобі та інтереси. Це допоможе роботодавцю більше зрозуміти вашу особистість.

  4. Важливим пунктом буде супроводжувальний лист. Дехто вважає його зайвим, однак це кілька плюсів в користь кандидата.

Навіть якщо ви отримали відмову не розчаровуйтесь. Інколи пошуковці кілька разів відправляють резюме на одну і ту ж вакансію, проходять співбесіду двічі, а то й тричі, щоразу виносячи для себе щось нове та вдосконалюючись. Впевненість в собі, мотивація та наполегливість — і результат не забариться.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter