RU  UA  EN

Субота, 26 квітня
  • НБУ:USD 41.30
  • НБУ:EUR 46.80
НБУ:USD  41.30

​Малоінвазивні методи лікування геморою: ефективні способи без хірургічного втручання

новини компаній

Геморой — це поширене аноректальне захворювання, при якому уражаються вени прямої кишки та анального каналу. Виглядає геморой як невеликі щільні вузли.

Що таке геморой і чому він виникає

Геморой — це захворювання аноректальної ділянки, яке виникає через розширення і запалення вен у ділянці прямої кишки. Коли на судини в анальній зоні тривалий час чиниться підвищений тиск, вени розтягуються, запалюються й утворюються гемороїдальні вузли.

До основних причин розвитку захворювання належать регулярне сильне натужування при дефекації, часті закрепи та брак клітковини в раціоні. Інші причини геморою:

  • надмірна вага або ожиріння;
  • хронічний кашель або часта блювота;
  • малорухливий спосіб життя;
  • часте підіймання важких предметів;
  • анальний секс.

До чинників ризику також відносять вік понад 50 років і спадкову схильність. У жінок геморой нерідко вилізає після пологів унаслідок потуг.

Симптоми геморою: коли потрібно звертатися до лікаря

Симптоми геморою залежать від його форми — внутрішньої чи зовнішньої. Зовнішній геморой формується під шкірою навколо анального отвору, має вигляд щільних вузликів або «шишок». Супроводжується свербежем, болем під час сидіння чи дефекації, а також появою крові на туалетному папері при подразненні вузлів. Внутрішній геморой розвивається всередині прямої кишки. Його ознаки можуть включати виділення слизу та крові під час спорожнення кишківника, відчуття неповного випорожнення та випадіння вузлів під час натужування.

У деяких випадках у зовнішньому вузлі може утворитися тромб — це викликає раптовий та сильний біль, набряк і синюшний колір вузла. Також можуть випадати внутрішні вузли, які не повертаються назад самостійно. При появі кровотечі з прямої кишки, темного калу, інтенсивному болю у ділянці ануса або сильній набряклості необхідно терміново звернутися до проктолога.

Малоінвазивні методи лікування геморою

Для лікування гострого та хронічного геморою в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» використовуються сучасні малоінвазивні методи, що дозволяють позбавитися від гемороїдальних вузлів без операції. Способи, які застосовуються для лікування геморою:

  • латексне лігування гемороїдальних вузлів. Безопераційний метод лікування геморою за допомогою латексних кілець. На основі вузла фіксується спеціальне туге латексне кільце, яке перекриває кровопостачання. У результаті тканини відмирають, і вузол відторгається разом із калом. Метод ефективний при внутрішньому геморої I–II стадій з чітко вираженими вузлами, проводиться амбулаторно, без загальної анестезії, тривалість лікування становить кілька хвилин;
  • фотокоагуляція інфрачервоним променем. За допомогою апарата фотокоагуляції тканини вузла припікаються тепловим пучком інфрачервоного світла. Внаслідок коагуляції вузол втрачає кровопостачання і відмирає. Процедура дозволяє вилікувати геморой за п’ять хвилин, без болю і госпіталізації;
  • лікування геморою радіохвильовим методом. За допомогою радіочастотного апарата високочастотні хвилі впливають на уражені тканини — проводиться прицільне припікання з одночасною дезінфекцією. Процедура проводиться амбулаторно під місцевим знеболюванням та займає приблизно 15 хвилин;
  • лазерна вапоризація. Процедура проводиться з використанням аноскопії (візуального огляду анального каналу за допомогою оптичного приладу — аноскопа, який дозволяє лікарю точно побачити гемороїдальні вузли й контролювати хід втручання). Для лікування геморою лазерним методом проктолог спрямовує лазерний промінь на гемороїдальний вузол, випаровуючи уражені тканини без пошкодження навколишніх тканин. Метод підходить для I–III стадій хвороби, може застосовуватись при наявності тромбозу вузлів, анальних тріщин або свищів. Процедура триває у середньому 25–60 хвилин.

Щоб позбутися внутрішнього і зовнішнього геморою на пізніх стадіях застосовується дезартеризація гемороїдальних вузлів. За допомогою ультразвукового датчика-доплера проктолог знаходить артерії, які постачають кров до вузла, і блокує їх. Кровотік зменшується та вузли поступово зникають. Процедура проводиться під місцевою анестезією і може тривати від 40 хвилин до півтори години.

Переваги малоінвазивного лікування геморою

Перевагами малоінвазивного лікування геморою є відсутність необхідності в стаціонарі, мінімальний біль під час і після процедури, короткий період відновлення, низький ризик ускладнень і висока ефективність. Малоінвазивні методи позбавлення від геморою дають можливість пацієнтові швидко повернутись до звичного способу життя.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter