RU  UA  EN

Середа, 8 травня
  • НБУ:USD 39.15
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.15

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Право спадкування: від кого вже сьогодні пенсіонер повинен отримувати допомогу

новини компаній

Не всім відомо, що у повнолітніх дітей виникає обов'язок піклуватися про непрацездатних батьків.

Основу регулювання відносин спадкування становлять норми Цивільного кодексу України. Ступінь споріднення визначає чергу спадкування. При цьому у повнолітніх дітей виникає обов'язок піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Розумно розпоряджаючись своїм майном пенсіонер може поліпшити якість свого життя вже сьогодні.

Сьогодні дуже багато людей поважного віку самотні або кинуті близькими. Маленькі пенсії, нестача грошей на гідне існування. Як не втратити надію і вижити? Пропонуємо згадати про те, що є у багатьох, - майно. Цей актив повинен працювати на пенсіонера. Адже в майбутньому вашу нерухомість отримає держава або будь-яка людина за заповітом. Тому сміливо нагадуйте своїм спадкоємцям про ваші потреби. Щоб прийняти розумне рішення, хто і як повинен допомагати пенсіонеру, пропонуємо розібратися в правах спадкування.

Основу регулювання відносин спадкування становлять норми Цивільного кодексу України (Книга 6, глави 84-90).

Спадкоємцями можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, а також держава та інші суб'єкти публічного права. У цивільному праві є п'ять черг спадкоємців за законом. Перша черга - діти спадкодавця, у тому числі і народжені після його смерті, батьки загиблого, а також переживший його чоловік або жінка. Друга - рідні брати і сестри, бабуся і дід. Третя - рідні дядько та тітка. Четверта - особи, які прожили зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до відкриття спадщини. П'ята - утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї, а також інші родичі до шостого ступеня споріднення. Онуки, правнуки, прабаба, прадід, племінники є спадкоємцями, якщо на момент відкриття спадщини немає в живих того родича, який був би спадкоємцем.

Закони моралі свідчать, що дорослі діти повинні доглядати за своїми батьками-пенсіонерами. Мало хто знає, але це право закріплено законодавством України.

  • Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплена в статті 51 Конституції України і в Сімейному кодексі України (ст. 202-206).
  • Є тільки одна умова для неотримання аліментів від дітей, і вона закріплена законом: якщо мати чи батько були позбавлені батьківських прав, а ці права не були поновлені, обов'язок утримувати батьків у дітей не виникає. Розмір аліментів визначається в судовому порядку в залежності від матеріального та сімейного становища батьків та їх дітей.

    Є дві умови отримання аліментів: непрацездатність батьків та їх потреба в матеріальній допомозі. Потреба в аліментах з'являється в тому випадку, коли батьки досягли пенсійного віку і у них немає пенсії або вона невелика.

    Виникла потреба в отриманні аліментів від ваших дорослих дітей?
    Телефонуйте за номером (044) 288-21-98. Юристи Центру «Пенсіон» допоможуть вам зібрати необхідні документи.

    Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter