Ярослав Железняк родом з Маріуполя Донецької області. Він народився 20 жовтня 1989 року. Відомо, що він 2009 року навчався в Інституті права Верховної Ради України.
У 2013 році Ярослав закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Міжнародний бізнес" та отримав диплом магістра.
Ярослав Железняк у соцмережах
Офіційна сторінка у Facebook .
Телеграм-канал Залізняка "Залізний нардеп" .
YouTube канал Железняка.
Кар'єра
З 2009 по 2014 рік був старшим радником з питань уряду компанії Kesarev Consulting.
2014-2015 рр. - Радник з питань уряду в компанії Anheuser-Busch Inbev.
Викладає у Київській школі економіки.
Є керівником ГО "Агентство інноваційної демократії" та співзасновником проекту PolitEyes.
Політична діяльність
У Раді VIII скликання був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата від "Самопомочі" Вікторії Пташник, у Раді VI скликання був помічником-консультантом нардепа від Партії регіонів Олексія Плотнікова.
У 2015 році працював радником з питань уряду та парламентських відносин міністра економічного розвитку та торгівлі України Айвараса Абромавічюса.
З 2016 – радник у складі стратегічної консультативної групи з підтримки реформ в Україні (SAGSUR), а з 2017 – радник прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з парламентських відносин.
У 2019 році переміг на парламентських виборах від партії "Голос", №4 у списку. Став керівником відділу законотворчої роботи партії Голос. Заступник голови депутатської фракції партії Голос. Перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
28 грудня 2020 року на засіданні фракції партії "Голос" у Верховній Раді Ярослава Железняка обрали головою фракції "Голос".
29 січня 2021 року був обраний заступником голови партії "Голос" з парламентських питань .
Доходи
2022 року в парламенті Ярослав Железняк заробив 473 тис. 398 грн. Ще 16,8 тис. грн. він отримав завдяки викладанню у Київській школі економіки. Железняк вніс до декларації 5 тис. 804 грн бонусів та кешбеку від ТОВ "Діджітум" (ця компанія в т.ч. надає бонуси власникам преміальних карток Visa).
Депутат задекларував 595 тис. грн та 96 тис. дол. готівкою. А на банківських рахунках він мав 43 422 грн. Зі своїх заощаджень за перший рік повномасштабної війни депутат витратив 1 млн 262,6 тис. грн і 8 тис. 321 дол. Також нардеп через біржу Binance купував раніше криптовалюту, з якої залишалося (загалом на 17 тис. 133 грн): 0,283 Etherum, 10 Solana, 0,0007 біткоїну.
У січні 2022 року депутат Железняк придбав Infiniti QX 50 за 1 млн 173 тис. грн, яким користується і його дружина-депутат Коваль. Нардеп від "Голосу" орендує квартиру (99,8 кв. м) у Києві, користується платним паркуванням. А ось у його дружини Ольги Коваль є квартира у Жашкові (49,7 кв. м) на Черкащині та інвестиції у 3 не здані в експлуатацію квартири у Києві.
Сім'я
Ярослав Железняк одружений двічі. Перша дружина Антуанетта – підприємець. Друга дружина – Ольга Коваль, депутат Верховної Ради IX скликання від партії "Слуга народу". Реєстрував їхній шлюб власноруч міністр юстиції України Денис Малюська. У серпні 2023 року у пари народився син – Іван.
Цитати
Про владу:
"У нас зазвичай не вирішують проблему, а відкладають. Але проблеми системні, вони накопичуються, з'являються нові. І їх теж відкладають. Це відбувається систематично з митними, податковими надходженнями, із доходами від приватизації, затягуванням із запуском ігрового ринку. До речі, доходи від Ігорного бізнесу заклали до бюджету 2021-го року. Все це, як снігова куля.
Про карантин вихідного дня:
"Я з самого початку назвав ідею з карантином вихідного дня божевільною. Я розумію, як приймалося це рішення. Чесно кажучи, уряд має два варіанти. Перший - повністю все закрити на локдаун, розірвати ланцюжок заражень. Другий - нічого не робити, але тоді буде дуже поганий сценарій. Вони посиділи, подумали, що повністю все закрити та обвалити економіку не вийде. Але тут надходить дзвінок зверху: "Чому ми нічого не робимо і не закриваємо?" . У результаті ухвалюють рішення про закриття ресторанів та торгових центрів на вихідні.. Це повна маячня, адже в тих же ресторанах карантинного режиму дотримуються набагато краще, ніж у Верховній Раді".
ПРО АРАМА:
“Мені здається, що це Богом прокляте місце, бо там третій чи четвертий керівник здобуває підозру від НАБУ. Не знаю чи допоможуть нам святі сили вигнати злий дух з цього органу, але мені здається, що якщо не розраховувати на містику, то, напевно, нічого краще, ніж ліквідувати АРМА в тому вигляді, в якому вона є нема. А її функції з управління та продажу майна треба передати тому держоргану, який може зробити нормальні оголошення та хоча б брати слухавку, коли їм дзвонять. Все те, що відбувається в АРМА, останні півтора роки викликає лише сором”.
Про слова Зеленського про держпереворот:
"Кожен коментар президента – досить потужний, вже через саму лише позицію. Тому після його заяви про можливий держпереворот ця інформація почала з'являтися у світових засобах масової інформації з використанням слова "путч", тобто як військовий держпереворот. І це точно не сприятиме зараз залучення інвестицій в Україну, причому це матиме ефект на кілька місяців".