Лайм

Користь і шкода чорниці: чому не варто налягати на сезонну ягоду

Користь і шкода чорниці для організму

Чорниця відома своїми корисними властивостями. Але чи знаєте ви, що ця ягода також може нашкодити вашому здоров'ю? У цьому матеріалі ми докладніше розповімо про користь і шкоду чорниці. І пояснимо, чому не варто нею зловживати.

У чорниці міститься безліч вітамінів і корисних речовин: вуглеводи, магній, калій і фосфор, органічні кислоти, мідь, залізо, вітамін А, вітамін В, вітаміни С, вітаміни РР та інші. Ця ягода є природним антиоксидантом, також вона може допомогти при проблемах зі шлунком, високим рівнем цукру, нерегулярним менструальним циклом. Але зловживати цим продуктом не рекомендується.

Фото: pixabay.com

Чорниця протипоказана при сечокам'яній хворобі через рясне виділення щавлевої кислоти. Це змусить тіло виділяти разом з сечею сіль, і значно погіршить стан організму.

Фото: pixabay.com

Також чорниця є алергеном, тому людям, схильним до різних алергічних реакцій, слід вживати цю ягоду з великою обережністю. Або не вживати взагалі.

Фото: pixabay.com

Дуже важливо намагатися простежити за тим, де саме була зібрана чорниця, яку ви збираєтеся з'їсти. Відомо, що ця ягода вбирає радіацію, відповідно, чорницю в жодному разі не можна вживати, якщо її виростили в місцевості з підвищеним радіаційним фоном.

Фото: pixabay.com

Найцікавіші новини тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime, щоб нічого не пропустити.

Читайте також

Полуниця в шоколаді – улюблений десерт: як приготувати в домашніх умовах

Як у домашніх умовах приготувати полуницю в білому або молочному шоколаді, щоб порадувати себе та своїх близьких оригінальним десертом

Що посіяти у травні і яке насіння краще використовувати: пам'ятка для городників

Які пряно-ароматичні культури можна посадити на городі в травні, а також яке насіння краще використовувати і як його правильно сіяти  

Чим підживити полуницю під час і після цвітіння: поради досвідчених дачників

Якими мінеральними та органічними добривами можна підгодувати полуницю під час цвітіння та після нього, а також як їх застосовувати