На календарі – кінець серпня, а це означає, що у розпалі сезон консервації. Чимало господинь закривають як різноманітні соління та салати, наприклад, моркву по-корейськи, так і солодкі заготовки: варення, джеми, компоти. theLime ділиться простим рецептом маринованих слив, які відмінно доповнять основні страви.
Читайте також: Ідеально підійде для рогаликів і пирогів. Рецепт варення на сковороді.
Інгредієнти на 5 банок по 1 л: сливи – сорт угорки (10 кг), цукор (3 кг), оцет 9% (600 мл), лавровий лист (10 г), перець чорний та запашний горошком (10 г), гвоздика (10 шт.).
Приготування:
Спочатку приготуємо маринад: у каструлю виливаємо оцет, висипаємо цукор, лавровий лист, чорний перець горошком та гвоздику. Ставимо його на вогонь і доводимо до кипіння.
Гарячим маринадом заливаємо попередньо вимиті сливи. Залишаємо у такому вигляді на 12 годин.
Через зазначений проміжок часу зливаємо маринад і сливовий сік, що виділився, назад в каструлю і знову підігріваємо. Доводимо до кипіння та заливаємо сливи. Таку процедуру слід повторювати протягом 5 днів – вранці та ввечері.
Читайте також: Як приготувати густий та запашний сливовий леквар: закарпатський рецепт.
Приблизно на 5-й день сливи зморщаться, і тоді їх можна закривати на зиму. Ставимо сливи в маринаді на плиту, знову доводимо до кипіння і відразу ж вимикаємо, щоб вони не переварилися.
Тим часом підготуємо банки та кришки для закуски. Банки слід промити в гарячій воді з додаванням соди або засобу для миття посуду. Потім ємності ще раз промиваємо під проточною водою та стерилізуємо. Для цього їх необхідно помістити в гарячу духовку на 5 хвилин за температури 180°С. Також для стерилізації можна використовувати мікрохвильову піч: наливаємо в кожну банку трохи води і вмикаємо найбільшу потужність, чекаємо приблизно 3-5 хвилин. Кришки кип'ятимо у каструлі з водою 10-15 хвилин.
Мариновані сливи разом із гарячим маринадом переливаємо у стерилізовані банки, закочуємо кришками. Таку консервацію можна зберігати навіть за кімнатної температури, але краще прибрати в прохолодний льох.
- Раніше ми розповіли, як зробити чорнослив на зиму.
- Читайте також на theLime, як приготувати на зиму ткемалі – кисло-солодкий соус до м'яса з аличі.
Цікаві новини для вас:
- Сніданок туриста – класика консервації: як приготувати цей овочевий салат на зиму.
- Баклажани як гриби – смачний салат на зиму: як приготувати з майонезом і грибною приправою.
- Солодкі та соковиті помідори половинками – найкращий рецепт консервації на зиму.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.