Мурахи знищують безліч інших шкідників, але навіть попри це вони теж вважається шкідниками, оскільки можуть загрожувати вашому урожаю. Раніше ми вже розповідали, як позбутися їх у будинку, а цього разу поділимося, що робити, якщо ці комахи з'явилися на вашому городі.
Корисними здебільшого вважають лісових мурах, але на городі можуть з'явитися і безліч інших різновидів. В нашій країні поширені звичайні садові, дернові та бурі, які харчуються не лише комахами, але й рослинами. Тому боротися з ними потрібно вчасно, пише Ukr.Media.
Читайте також: Що робити, якщо у вазонах з квітами з'явилися мошки: допоможуть народні засоби.
Як боротися із мурахами на городі: кілька народних способів
Використайте рослини і речовини, які мають сильний запах: петрушка, часник аніс або календула. Ці аромати проженуть шкідників, адже вони є доволі чутливими до запахів. Запашні рослини варто сіяти на ділянках, де найчастіше оселяються мурахи: поміж кущами суниці, на грядках з коренеплодами чи у саду під деревами.
Негашене та хлорне вапно також проженуть шкідників. Для цього варто розбити грудку засобу до великих крихт, розсипати на мурашник і полити невеликою кількістю води. Під час гасіння виділиться тепло, у середину потрапить гарячий розчин, а якщо використовуєте і хлорне вапно, то почне працювати і запах.
Також мурахи не переносять пічну сажу. Для цього достатньо буде лише розсипати порошок у місцях, де надокучають шкідники. Для захисту грядок можна посипати сажею доріжки і міжряддя.
Ще один ефективний спосіб - приманки з бурою або борною кислотою. Порошок препарату змішайте з медом чи варенням: 5 г бури на 250-300 г солодощів. Цю консистенцію далі потрібно розмазати на плівку або плоску тарілку та залишити біля мурашника. Вони зникнуть протягом двох-трьох діб. Якщо суміш з’їдять особини, які знайшли її, то вони перенесуть цю отруту до мурашника, що також допоможе побороти шкідників.
Читайте на тему: Експерт розповів, як без хімії позбутися молі у шафі: захистіть свій одяг.
У разі появи на городі лісових мурах (великі руді та з темним черевцем), їх краще не знищувати, а переселити у більш підходяще середовище. Для цього наприкінці дня, коли мурахи вже менш активні, мурашник злегка зніміть лопатою та перекладіть матеріал у відро, а на місці, де був мурашник, викопайте яму (глибина не менше 30 см), збираючи таким чином максимальну кількість дорослих особин та їх личинок. Вміст відра слід висипати подалі від ділянки у лісі або на лузі. Яму з можливими залишками найкраще просочити окропом.
Окріп. Цей спосіб діє у випадку, якщо мурах небагато. Достатньо лише виявити мурашину нору та залити її окропом. Для кращого ефекту можна частково зруйнувати мурашник. Ще можна скористатися наступним алгоритмом дій: розчином гною облити шматки фанери або шиферу, розкладені біля гнізд, через 4-5 днів підняти приманку, і виявити там неглибокі ходи з яйцями і дорослими особинами.
Бензин також підійде для боротьби зі шкідниками. Ним потрібно облити виявлений мурашник, жителі якого загинуть від випарів. А ті, що залишаться, все одно втечуть із грядки. Однак підпалювати оброблене гніздо не слід, оскільки це небезпечно.
- Гусениці псують капусту: простий народний засіб допоможе відлякати шкідників.
Цікаві новини для вас:
- Простий кухонний засіб покращить урожай помідорів і захистить їх від хвороб.
- Як відлякати ос на природі: натуральні засоби, які не подобаються комахам.
- Ефективний народний засіб від слимаків, який моментально прожене їх з городу.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнайтеся про них швидше.