RU   UA   EN  

Понеділок, 27 травня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.10
Світ

Ліга чемпіонов 2018/19: новини, результати, відео

Погляд

Безглуздий і нещадний: чим загрожує сміттєвий бунт Путіну

Костянтин Боровий про протести в Архангельську

Костянтин Боровий про протести в Архангельську Фото: EPA

У неділю, 7 квітня, в російському Архангельську відбувся несанкційований мітинг проти будівництва в області величезного полігону, на який збираються звозити сміття з Москви. Поліція відмовилася розганяти учасників акції, яких зібралося кілька тисяч. Жителі міста вимагають відставки губернатора Архангельської області Ігоря Орлова. Також обіцяють вимагати відставки президента та уряду. У коментарі "Апострофу" російський опозиціонер Костянтин Боровий висловив свою думку про те, чи придбають протести політичний характер і які наслідки можуть мати для Кремля.

Цей мітинг не був політичним, і його дуже сильно розкручують комуністи. Проявляється загальне роздратування проти влади, яке комуністи намагаються використовувати, щоб посилити свої позиції.

У Росії є демократична опозиція, а є імітація опозиційної діяльності, якою займаються, зокрема, ЛДПР і комуністи. Кожен раз, коли виступають комуністи, я розумію, що це шантаж влади і спроба мобілізації громадян на власну підтримку. Тобто це не протести, а їх імітація. Тим більше, що комуністи виходять з портретами Сталіна, червоними прапорами і "регіонально-націоналістичними" вимогами.

Ситуація зі сміттям, безумовно, послужила приводом, тому що справжні протести повинні бути не спонтанними і емоційними, а відбуватися з політичними гаслами. Поки цього немає.

Читайте: Росія йде по дорозі, якої немає

Є досить сильна ступінь роздратування проти регіональної влади. Архангельський губернатор дуже недоброзичливо відгукнувся про жителів області, і це використовують. Але це ще не протести. Тим більше, що вони не носять масового характеру і це мітинги проти московського сміття і московських взагалі. Тому комуністи так легко й використовують цю ситуацію.

Загальна обстановка в Росії змінюється, дуже різко падає життєвий рівень, народ вже розуміє, що з цією владою вижити не можна. Але поки це не мотивовані заперечення проти влади. Коли будуть протести - а вони будуть, звичайно, - там будуть звучати політичні вимоги: відставка Путіна; не відмова від московського сміття на території Архангельської області, а відставка цієї влади чекістів.

Справжніми протестами, пов'язаними з відсутністю екологічних експертиз, займається Дмитро Гудков - це серйозні дії, в які залучено велику частину суспільства. Вони можуть вилитися в політичні протести. У всякому разі, викликають заперечення до влади. Але і вони поки не піднімають питання способу управління державою і взаємин влади з громадянами.

В даному випадку приводом стала сміттєва проблема. Коли приводів набереться маса, вони почнуть перетворюватися в реальні дії і справжні протести, де будуть вимоги відставки влади, а не натяк на такі вимоги і не попередження, що вони з'являться, якщо чогось не зробити.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Кримський міст буде просто знесений: як це станеться

Кандидат геолого-минералогических наук Юрий Медовар рассказал Апострофу о природном явлении, которое уничтожит Крымский мост

Може померти: чому пішов Назарбаєв і в чому вигода Росії

​​Президент Казахстана Нурсултан Назарбаєв подал в отставку. Российский оппозиционер Константин Боровой не исключает, что данное решение было согласовано с Россией

Лукашенко створив умови для "русского мира", продаючи незалежність Білорусі - Павло Усов

О том, как Лукашенко уничтожил демократию и национальную идентичность в Беларуси в угоду России, а также о рисках для мира создания Союзного государства Беларуси и РФ – читайте на Апострофе