Через перехід ПЦУ не новоюліанський календар дати деяких церковних свят змістилися, зокрема й день пам’яті преподобного Феодора Освяченого - тепер його вшановують 16 травня.
Хто це такий, про традиції та прикмети цього дня розповідає "Апостроф".
Святий Феодор жив у IV столітті в Єгипті та був монахом. Походив він зі знатної та заможної родини, проте, вже у віці 14 років віддав перевагу монашому життю, покинувши рідний дім та вступивши до монастиря. Там він став учнем відомого ченця та засновника монастирського способу життя, Пахомія Великого.
Після смерті Пахомія, Феодор був обраний керівником монастиря та став главою всіх жителів у Фіваїдському регіоні. Святий Феодор володів даром дивотворення та помер лише у глибокій старості.
Читайте також: Церковний календар на травень 2024: на які дні випадають великі свята
Прикмети 16 травня
- очікуйте ясну погоду, коли хмари швидко пропливають;
- грім — ознака великого урожаю;
- голосне каркання воронів передбачає поганий знак.
Що завтра не можна робити
У минулому цього дня наші предки уникали споживання перших страв та утримувалися від використання ложок, вважаючи, що це може залучити негаразди. Також, вони не прибирали вдома, поки не завершили всі справи на городі. Перш за все, вони присвячували час роботі з землею, сподіваючись на багатий врожай.
Що можна робити завтра
У минулому, звичайною традицією було споживати злакову кашу в цей день. Вірили, що саме ця страва має дарувати людині здоров'я.
Нагадаємо, раніше ми також розповідали, коли в Україну повернеться тепло.
- Вас може зацікавити:
Новий церковний календар на 2024 рік: дати найбільших свят
Як в українців змінилось ставлення до 9 травня і які свята зараз найпопулярніші