У новому підручнику з історії Україні для 11 класу є неправдиві дані про кількість учнів у російськомовних та україномовних школах після 1945 року.
Про це написав у Facebook краєзнавець Володимир Пархоменко.
"Начитавшись хейтів нового підручника історії для 11 класу, придбав його й читаю. Прочитав поки про події від 1945 до 1955 - це просто бомба! Купа цікавих фактів і правдивий виклад. Крім окремих конʼюнктурних натяжок, які шиті білими нитками і тому розумінню реалій історії не заважають. Але оце на стор. 43 трапився перший суттєвий прокол.
Написано, що «в повоєнні роки кількість шкіл з російською мовою навчання збільшилася в 1,5 разу» - це нехай, може бути. Але далі! - «станом на 1953 рік в українськомовних школах навчалися 1,4 млн учнів, а в російськомовних і мішаних - 3,9 млн»! Оце вже, думаю, ніт. Повністю суперечить моєму досвіду і знанням про школи тих років.
Пошукав дані про динаміку кількості учнів в українсько- і російськомовних школах. З двох джерел видно, що учні російськомовних шкіл переважили українськомовних лише на початку 1980-х. А самі українські школи, додам, складали значну більшість до самого кінця СРСР", - написав Пархоменко.
Раніше видавництво "Ранок" відреагувало на критику підручника. Там переконані, що видання подало сучасну, актуальну та корисну для всебічного розвитку школярів інформацію.
Як повідомляв "Апостроф", новий підручник з історії України викликав обурення в українському суспільстві через політичну заангажованість.