RU  UA  EN

Понеділок, 21 квітня
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 47.02
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 квітня

Всі новини

За межами Землі знайшли життя: вчені оприлюднили перші докази

Фото: скріншот

Американські астрономи виявили органічні молекули на далекій планеті, яка знаходиться на відстані 124 світлових років від Землі.

Як передає The Independent, дослідження вчених було опубліковано в журналі Astrophysical Journal Letters.

Вчені за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб» зробили потенційно визначне відкриття, отримавши, за їхніми словами, найпереконливіші ознаки можливого життя за межами нашої Сонячної системи. Вони виявили в атмосфері планети K2-18b хімічні сліди газів, які на Землі виробляються лише внаслідок біологічних процесів.

Два гази — диметилсульфід, або ДМС, і диметилдисульфід, або ДМДС, — виробляються на Землі живими організмами, насамперед мікробним життям, таким як морський фітопланктон та водорості.

Імовірність того, що в атмосфері планети є принаймні один газ, який на Землі виробляється живими істотами, становить 99,7%. Планета K2-18b в 8,6 раза масивніша за Землю і має діаметр приблизно в 2,6 раза більше за нашу планету. Вона обертається в «населеній зоні» - на відстані, де рідка вода, ключовий інгредієнт для життя, може існувати на поверхні планети - навколо червоного карлика, меншого і менш яскравого, ніж наше Сонце, розташованого приблизно за 124 світлові роки від Землі в сузір'ї Лева. Також було ідентифіковано ще одну планету, що обертається навколо цієї зірки.

Фото: Малюнок уявної екзопланети K2-18b

Як заявили вчені, це говорить про те, що планета може кишіти мікробним життям. Однак вони наголосили, що не оголошують про відкриття реальних живих організмів, а скоріше про можливу біосигнатуру — індикатора біологічного процесу — і попередили, що до результатів слід ставитись обережно, адже необхідні додаткові спостереження.

"Це перші натяки на інопланетний світ, який, можливо, існує, - сказав астрофізик Нікку Мадхусудхан з Інституту астрономії Кембриджського університету, провідний автор дослідження. - Це переломний момент у пошуку життя за межами Сонячної системи, коли ми продемонстрували, що за допомогою сучасних засобів можна виявити біосигнатури на потенційно населених планетах. Ми вступили в епоху спостережної астробіології".

Мадхусудхан зазначив, що сьогодні ведуться різні пошуки ознак життя в нашій Сонячній системі, включаючи різні заяви про середовища, які можуть бути сприятливими для життя в таких місцях, як Марс, Венера та різні крижані місяці.

Нагадаємо, раніше сонячний зонд NASA Parker підлетів на максимальну близьку до Сонця відстань і вийшов неушкодженим з іншого боку.