Американські астрономи виявили органічні молекули на далекій планеті, яка знаходиться на відстані 124 світлових років від Землі.
Як передає The Independent, дослідження вчених було опубліковано в журналі Astrophysical Journal Letters.
Вчені за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб» зробили потенційно визначне відкриття, отримавши, за їхніми словами, найпереконливіші ознаки можливого життя за межами нашої Сонячної системи. Вони виявили в атмосфері планети K2-18b хімічні сліди газів, які на Землі виробляються лише внаслідок біологічних процесів.
Два гази — диметилсульфід, або ДМС, і диметилдисульфід, або ДМДС, — виробляються на Землі живими організмами, насамперед мікробним життям, таким як морський фітопланктон та водорості.
Імовірність того, що в атмосфері планети є принаймні один газ, який на Землі виробляється живими істотами, становить 99,7%. Планета K2-18b в 8,6 раза масивніша за Землю і має діаметр приблизно в 2,6 раза більше за нашу планету. Вона обертається в «населеній зоні» - на відстані, де рідка вода, ключовий інгредієнт для життя, може існувати на поверхні планети - навколо червоного карлика, меншого і менш яскравого, ніж наше Сонце, розташованого приблизно за 124 світлові роки від Землі в сузір'ї Лева. Також було ідентифіковано ще одну планету, що обертається навколо цієї зірки.
Як заявили вчені, це говорить про те, що планета може кишіти мікробним життям. Однак вони наголосили, що не оголошують про відкриття реальних живих організмів, а скоріше про можливу біосигнатуру — індикатора біологічного процесу — і попередили, що до результатів слід ставитись обережно, адже необхідні додаткові спостереження.
"Це перші натяки на інопланетний світ, який, можливо, існує, - сказав астрофізик Нікку Мадхусудхан з Інституту астрономії Кембриджського університету, провідний автор дослідження. - Це переломний момент у пошуку життя за межами Сонячної системи, коли ми продемонстрували, що за допомогою сучасних засобів можна виявити біосигнатури на потенційно населених планетах. Ми вступили в епоху спостережної астробіології".
Мадхусудхан зазначив, що сьогодні ведуться різні пошуки ознак життя в нашій Сонячній системі, включаючи різні заяви про середовища, які можуть бути сприятливими для життя в таких місцях, як Марс, Венера та різні крижані місяці.
Нагадаємо, раніше сонячний зонд NASA Parker підлетів на максимальну близьку до Сонця відстань і вийшов неушкодженим з іншого боку.