Українські громадяни у новому опитуванні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) назвали, які вироки проти корупціонерів будуть вважатися справедливими.
Результати відповідного дослідження опубліковане на порталі КМІС.
Як свідчить опитування, українці вважають, що нині немає справжніх справедливих вироків.
Зокрема, 50% заявили, що "політиків і чиновників-корупціонерів потрібно якомога швидше карати, навіть якщо буде порушення законів", 44% все ж вважають, що політиків і чиновників-корупціонерів необхідно судити згідно із законами, навіть якщо це триватиме довго.
"Те, що половина населення готові підтримати позасудові переслідування - дуже тривожна тенденція. Але вона відображає критично низьку довіру судам і прокурора і, як наслідок, сильну стурбованість неможливістю досягнути справедливість, особливо в контексті війни", - вважають дослідники КМІС.
Щодо справедливості вироків, то заявили наступне:
- 74−80% будуть вважати рішення суду справедливим незалежно від тривалості розгляду, якщо відбудеться конфіскація майна і призначено 10 років реального терміну;
- 58−62% незалежно від розгляду будуть готові сприйняти як справедливий вирок з конфіскацією майна і трьома роками в’язниці.
Менше половини українців вважають вирок справедливим, якщо не буде конфіскації та реального терміну ув'язнення.
Зокрема, навіть у разі 10 років ув’язнення при короткому (шість місяців) розгляді, але без конфіскації, уже 46% будуть вважати вирок справедливим, однак 49% - несправедливим.
"У разі умовного вироку лише 27% будуть вважати його справедливим. Якщо ж хоча би буде призначено три роки в’язниці, то 43% будуть вважати вирок справедливим. Якщо буде призначено реальний строк у вигляді 10 років – 58% будуть вважати вирок справедливим. Таким чином, якщо вирок не включає конфіскацію майна родини і не включає хоча би невелике, але реальне ув’язнення, українців не будуть вважати його справедливим", - йдеться у дослідженні.
Раніше ми писали, що суд оштрафував на 55 тис. гривень лікаря ВЛК, який за 10 тис. гривень хабаря від військовозобов'язаного підписав фальшивий висновок про придатність його до військової служби.