Компанія Ілона Маска з розробки штучного інтелекту випустила оновлену ШІ-модель Grok4, підписка на яку коштує $300 на місяць.
Про це пише TechCrunch.
Grok — це відповідь xAI на такі моделі, як ChatGPT від OpenAI та Gemini від Google. Ця ШІ-модель вміє аналізувати зображення та відповідати на запитання.
9 липня xAI випустила відразу дві моделі: Grok 4 та Grok 4 Heavy. Друга є «багатоагентною» версією з підвищеною продуктивністю. За інформацією видання, Маск стверджував, що Grok 4 Heavy запускає кілька агентів для одночасної роботи над проблемою, а потім вони усі порівнюють свої результати, аби обрати найкращу відповідь.
Компанія стверджує, що складний тест у Grok4 під назвою Humanity's Last Exam перевіряє здатність ШІ відповідати на тисячі запитань, зібраних за допомогою краудсорсингу, з таких предметів, як математика, гуманітарні науки та природничі науки. Grok 4 набрав 25,4% без використання додаткових «інструментів», випередивши Gemini 2.5 Pro (21,6%) та OpenAI o3 (high) (21%).
У цьому тесті, але вже із додатковими інструментами, Grok 4 Heavy зміг досягти результату 44,4%, випередивши Gemini 2.5 Pro (26,9%).
Крім того, Некомерційна організація Arc Prize стверджує, що Grok встановив новий рекорд в тесті ARC-AGI-2. Цей складається із задач, схожих на головоломки, де штучний інтелект має ідентифікувати візуальні закономірності, набравши 16,2%.
Разом із моделями компанія запустила найдорожчий план підписки — SuperGrok Heavy, що коштуватиме $300 на місяць.
Передплатники отримають ранній перегляд Grok 4 Heavy, а також ранній доступ до нових функцій.
Користувач SuperGrok Heavy, зокрема, зможуть отримати ранній доступ до деяких нових продуктів, які xAI планує запустити найближчими місяцями. Компанія заявила, що модель кодування на основі штучного інтелекту з'явиться в серпні, мультимодальний агент — у вересні, а модель генерації відео — у жовтні.
"Апостроф" 9 липня писав, що Grok розмістив скандальні висловлювання щодо Адольфа Гітера і Голокост. Компанія заявила про вжиття заходів для видалення неприйнятних дописів на платформі X.
Суд у Туреччині того ж дня ухвалив рішення про блокування доступу до деяких матеріалів чат-бота Grok. Це сталося після того, як турецька влада заявила, що Grok генерував відповіді, що містили образи на адресу президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, першого президента Турецької Республіки Мустафа Ататюрка, а також щодо релігійних цінностей.
Крім того, на тлі скандалу із посади пішла генеральна директорка компанії Лінда Яккаріно.