Встановити жорсткий контроль за ціноутворенням на ліки та забезпечити реалізацію державної програми "Доступні ліки" закликає уряд "Наш край".
Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак у звернення до Кабміну, надісланому 31 січня.
За його словами, партія продовжує отримувати на "гарячу лінію" численні скарги на роботу програми "Доступні ліки".
"Доступні ліки" досі залишаються недоступними. Минуло майже 10 місяців з моменту старту програми, але уряд так і не спромігся налагодити її роботу. Численні дзвінки зі скаргами на "гарячу" лінію"Нашого краю" щодо відсутності необхідних ліків у аптеках та відмови у рецептах свідчать, що урядову програму провалено. "Наш край" вимагає від уряду забезпечити реалізацію державної програми "Доступні ліки", – зазначив Мазурчак.
Він переконаний, що бездіяльність уряду призводить до неконтрольованого зростання вартості ліків.
"Протягом минулого року умовний "аптечний кошик" здорожчав на 14,5%. Цього року експерти прогнозують, що вже у лютому ліки подорожчають на 10%, а до кінця року – до 25%. Вся медична реформа звелась до збільшення прибутків фармацевтичних олігархів, а не покращення життя та здоров'я українців", – повідомив Мазурчак.
Співголова партії "Наш край" наголосив, що сьогодні для багатьох хворих ліки стають недосяжними через ціну.
"Уряд має негайно встановити жорсткий контроль за ціноутворенням на ліки та забезпечити реалізацію державної програми "Доступні ліки". Реформи для людей, а не збагачення олігархів", – підсумував Мазурчак.
Як відомо, урядова програма "Доступні ліки" діє з 1 квітня 2017 року. На момент старту вона передбачала відшкодування повне або частково вартості препаратів від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та бронхіальної астми. На 2017 рік на програму було виділено з державного бюджету 700 млн. грн., виконано програму на рівні 70% (486 млн. грн. було компенсовано аптекам).
До програми на 2018 рік додано 42 медпрепарати, перелік складає 199 одиниць. Перелік захворювань розширено трьома новими нозологіями: для лікування виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі. У бюджеті на 2018 рік на реалізацію урядової програми "Доступні ліки" заплановано 1 млрд. грн. без урахування зростання цін на ліки.