RU  UA  EN

Четвер, 22 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

22 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Хто зацікавлений у зриві УРП: експерт розповів про загрозу зриву планів з видобутку газу

В Україні вперше за довгий час були проведені 10 конкурсів на укладення угоди про розподіл продукції (видобуток природного газу).

Про це написав експерт нафтогазової галузі Андрій Закревський, передає РБК-Україна.

Він зазначив, що на конкурси були виставлені 9 ділянок на суші і 1 ділянку на шельфі Чорного моря.

"В цілому проведення конкурсів, запропоновані ділянки надр і учасники були сприйняті і експертами і ЗМІ стримано позитивно", - написав експерт у своїй колонці.

При цьому після оголошення переможців конкурсів (розпорядження Кабінету міністрів України від 05.07.2019) з'явилися незадоволені серед учасників, які не здобули перемогу.

Так, компанія "Укрнафтобуріння" Ігоря Коломойського в Окружному адміністративному суді Києва оскаржує результати конкурсу по Зіньківській площі, посилаючись на неправомірність положення постанови Кабінету міністрів про затвердження конкурсних умов, що дозволяє брати участь в конкурсі юридичній особі, спеціально створеній для цього, за наявності гарантії материнської компанії і надання інформації про досвід, технічні, фінансові та інші можливості засновника (гаранта) такої юрособи. Хоча законом про УРП це не заборонено.

Як зазначає експерт, так структурується абсолютно весь міжнародний нафтогазовий і не тільки бізнес: "Якщо проаналізувати всі конкурси на укладення УРП, коли-небудь проведені в Україні, включно з останніми, більшість учасників були такими SPE. Такі мейджори, як Шелл, Шеврон, Ексон брали участь в конкурсах на укладення УРП через свої спеціально створені компанії. Якщо проаналізувати останні конкурси (в Україні), спеціально створеними компаніями брали участь абсолютно всі, крім "Укрнафтобуріння", "Укргазвидобування" і "Навігатор комплект ". Решта учасників були SPЕ, включаючи ДТЕК (Oil & Gas Overseas Trading BV і "Нефтегазексплуатація"), "Західнадрасервіс" (ТОВ ВЕЛЛ КО), "Сигма Блейзер" і "Аспект Енерджі" (Ukrainian Energy LLC), Vermilion Ukraine Exploration BV, ТОВ ГеоАльянс Партнерство, Geo Alliance Partnership BV А значить, якщо суд скасує результати конкурсу на Зіньківську площу з цієї причини, то всі інші конкурси також треба скасовувати, адже умова участі SPE присутня абсолютно у всіх конкурсних умовах. На підході ще 3 конкурси з такими ж умовами".

"До того ж постанову КМУ з умовами конкурсу було опубліковано в грудні 2018 р. Тоді питання - чому Укрнафтобуріння не оскаржували з самого початку, а тільки в липні 2019 року, коли не виграли в конкурсі по даній площі?" - написав експерт.

Величезна територія буде заморожена на час судів і недоступна для освоєння. Цілі по нарощуванню видобутку газу і енергонезалежності України можна буде відкласти, зазначив він.

"Те, як ми пройдемо цю історію з судами щодо УРП - це історія, яка покаже і незалежність судів, і наскільки Україна готова захищати інвесторів, чи є нарощування видобутку істинним пріоритетом держави або особисті інтереси, як і раніше найдорожче", - зазначив Закревський.

Нагадаємо, що 26 липня НАБУ спільно з ГПУ провело обшуки в Окружному адміністративному суді Києва. Пізніше в НАБУ повідомили, що обшуки проводилися в рамках розслідування можливого скоєння кримінальних злочинів окремими суддями. Генпрокуратура до 9 серпня направить до Вищої ради правосуддя клопотання на отримання дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності суддів Окружного адмінсуду Києва.

18 квітня цей суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Рішення прийнято за позовом колишнього співвласника банку Ігоря Коломойського.

Також повідомлялося, що відразу 34 судді Окружного адміністративного суду Києва, включаючи суддів, які визнали незаконною націоналізацію ПриватБанку, не з'явилися на обов'язкове кваліфікаційне оцінювання нібито через хворобу.

Новости партнеров

Загрузка...