У Харкові на базі інноваційної ділової екосистеми "Екополіс ХТЗ" Олександра Ярославського буде створено сучасний дослідницький вірусологічний центр, який стане відправною точкою для медичного кластера цього проекту.
Про це в Telegram повідомив міський голова Харкова Геннадій Кернес.
"Cвітова наука працює над пошуком вакцини від коронавірусу. Харків - наукова столиця України, і 2020 рік у нас - рік медицини. Тому ми з Олександром Ярославським обговорили ідею створення в нашому місті потужного центру вірусології. Ярославський готовий на базі медичного центру Харківського тракторного заводу, де створюється багатопрофільний технопарк Екополіс ХТЗ, створити лабораторію, яка не має аналогів в Україні. Називатися вона буде Експертний лабораторно-діагностичний центр інфекційних хвороб та санітарного захисту. C нього почнеться медичний кластер Екополіса ХТЗ", - розповів мер Харкова.
Як зазначив Кернес, місто підтримає розвиток досліджень в сфері медицини і фармації в Екополісі ХТЗ, і підтвердить статус Харкова як наукової столиці.
"Я як мер і вся моя команда надамо всю необхідну підтримку. Разом з Ярославським ми запросимо провідних вірусологів, всім забезпечимо, і будемо створювати передові препарати і вакцини - і не тільки проти коронавірусу. Харків - це наука, Харків - це медицина і фармація, Харків - це високі технології! Так було, є і буде!", - заявив мер міста.
У DCH Ярославського підтвердили намір створити сучасний вірусологічний центр, причому в стислі терміни.
"Все, що стосується охорони здоров'я - це високі технології. А, значить, спочатку один із пріоритетних напрямків"Екополіс ХТЗ", - повідомили в прес-службі.
"Екополіс ХТЗ" створюється на базі легендарного Харківського тракторного заводу (ХТЗ), що належить Олександру Ярославському. Після редевелопмента території підприємства на вільних площах багатофункціональна екосистема, що включає різні напрямки. "Екополіс ХТЗ" складатиметься з індустріального парку, IT-кластеру, логістичного, торгового, дослідницького, освітнього і медичного кластерів. Ярославський планує інвестувати в "Екополіс-ХТЗ" близько $ 1 млрд, що дасть Харкову більше 10 тис робочих місць. Інноваційні технології, розроблені для "Екополіс ХТЗ", дозволять підняти на новий рівень стратегічно важливе для України виробництво сучасної тракторної техніки, ефективно використовувати потенціал ХТЗ для розвитку науки, промисловості і міжнародних економічних зв'язків.