RU  UA  EN

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Бізнес

Новини

23 листопада

22 листопада

Всі новини

Газовидобувна компанія Smart Energy заявляє про необґрунтований тиск на бізнес

За інформацією "Апострофа", в даний момент співробітники НАБУ проводять обшук в центральному офісі Групи компаній Smart Energy (входить в Смарт-Холдинг), а також в офісі в селі Яхники (Полтавської області). Обшуки проводяться на підставі визначення слідчого судді антикорупційного суду Хамзіна Т.Р. У компанії заявили, що виходячи з тексту ухвали, слідчі дії проводяться в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо законності видачі в 2017 році спеціального дозволу на видобуток вуглеводнів компанії "Аркона Газ-Енергія" (далі "Аркона"), про покупку якої заявила Enwell Energy (колиш. Regal Petroleum, входить до групи Smart Enegy) на Лондонській фондовій біржі в березні.

В Smart Energy заявляють про необгрунтований тиск на британського інвестора і на весь бізнес групи.

Генеральний директор Smart Energy Сергій Глазунов заявив: "Як ми розуміємо, у НАБУ є якісь претензії до посадових осіб Держгеонадра і "Аркона Газ-Енергія". НАБУ розглядає законність отримання даною компанією ліцензії на видобуток вуглеводнів декілька років назад. Enwell Energy купила "Аркону" в березні цього року, щоб виконувати всі законні процедури, вимоги українського законодавства і Лондонській фондовій біржі. Правоохоронцям потрібні були документи, що стосуються угоди, про що вони робили попередній запит. Не зовсім зрозуміла зв'язок між отриманням ліцензії, діями посадових осіб Держгеонадр, Аркони і недавньої угодою. Але ми завчасно попередять представників НАБУ, що всі документи, як і належить, знаходяться у володінні лондонській Enwell Energy. Куди правоохоронцям і варто звертатися. Компанії, які знаходяться в київському офісі і в полтавській області не є сторонами угоди. Проте, НАБУ, володіючи цією інформацією, вдався до крайнього міру - обшуків, які заблокували діяльність всієї групи. Детективи НАБУ "заблукали в трьох соснах" і наполегливо звертаються до третіх осіб, які не є власниками шуканих документів".

Сергій Глазунов відзначив, що незаконність даних дій очевидна. "У визначенні чітко вказані документи, які можуть вилучатися, а також периметр, де можуть проводитися слідчі дії. За документами - я сказав вище, їм треба було звертатися за адресою. А що стосується сьогоднішніх обшуків, то вони проводяться в офісах компаній, які не мали ніякого відношення до покупки "Аркони". Блокується їх господарська діяльність. Здійснюється тиск на британського інвестора. Ось така "інвестиційна няня". Ми співпрацюємо зі слідством, надаємо всю інформацію на першу вимогу і не бачимо необхідності в таких екстраординарних дій з боку НАБУ", - сказав пан Глазунов.

photo_2020-07-30_17-01-06.jpg
1 / 1
photo_2020-07-30_17-00-59.jpg
1 / 1
photo_2020-07-30_17-00-55.jpg
1 / 1
photo_2020-07-30_17-00-38.jpg
1 / 1
photo_2020-07-30_17-01-02.jpg
1 / 1

Генеральний директор Smart Energy зазначив, що компанії, які входять до групи Smart Energy, тільки за 6 місяців цього року сплатили до бюджетів усіх рівнів понад півмільярда гривень.

Сергій Глазунов прокоментував законність ліцензії "Аркони": "Я публічно не раз заявляв, що ми впевнені в законності отримання ліцензії "Арконою". Рішення про угоду ми брали на підставі рішення винесеного Верховним судом, який підтвердив законність і правомірність видачі ліцензії. Тоді позивачем виступала Генпрокуратура. Суд ними програно у всіх інстанціях, в т.ч. у вищій. Операцію також супроводжували юридичні консультанти, які не побачили ніяких ризиків. Тепер ці ж обставини розслідує НАБУ. Ми бачимо в цьому зацікавленість акціонерів "Укрнафти", що підтверджується поданим позовом в адмінсуд від цієї компанії. І знову правоохоронні органи використовуються в інтересах приватних осіб. Ми будемо оприлюднювати усі факти незаконного тиску на наш бізнес".

В Постанові Верховного суду України від 15.10.2019, яким визнано правомірність видачі спецдозволу ТОВ "Аркона Газ-Енергія", прямо вказано, що "доводи третьої особи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), залученого до участі в справі ухвалою апеляційного суду від 15 січня 2019 року, спростовані судом апеляційної інстанції та підтримані в мотивувальній частині рішення Верховного Суду".

У НАБУ поки відмовилися коментувати слідчі дії до їх закінчення.