RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Бізнес

Новини

21 листопада

Всі новини

На БРСМ пріоритетним методом отримання бензину А-95 стало змішання А-92 з розчинниками - ЗМІ

Група "БРСМ" до червня не закуповувала товарний бензин А-95, істотно збільшивши частку октанопідвищуючих "розчинників" у структурі своїх поставок.

Про це йдеться в розслідуванні enkorr, пишуть Українські новини.

За словами розслідувачів, особливістю групи "БРСМ" є відсутність у закупівлях товарного бензину А-95 вітчизняних і зарубіжних виробників. З товарних бензинів група купувала виключно А-92, "який виступає базою для виробництва А-95 на нафтобазах компанії і міні-НПЗ в Гадячі". Тільки у червні 2021 року група "БРСМ" вперше оформила контракт на закупівлю бензину А-95 з Шебелинським ГПЗ.

За даними сайту, у січні-травні 2021 група компаній БРСМ закупила 43 тис т нафтової сировини і компонентів для виробництва нафтопродуктів. При цьому структура закупівель зазнала суттєвих змін, що вказують на оновлення технологічної карти бензинів, що випускаються.

"Основною відмінністю стало збільшення закупівель октанопідвищуючих "розчинників", які замінили риформат і метил-трет бутиловий ефір (МТБЕ), що активно використовувалися у минулому році. Також група відмовилася від закупівель моторних масел (використовуються для поліпшення характеристик сумішевого дизельного палива) та ізопентанової фракції", – наголошується у розслідуванні.

У січні-травні 2021 закупівля розчинників компаніями "Катма Груп" і "ТНТ Груп" (постачають нафтопродукти в мережу АЗС "БРСМ Нафта") склала 13,5 тис т, що в шість разів більше аналогічного періоду 2020. Оскільки імпортовані білоруські розчинники містять до 50% МТБЕ, а також технологічний бензин, група різко знизила поставки МТБЕ та ізопентанової фракції.

"Паралельно були знижені закупівлі вуглеводневої сировини, що переробляється на міні-НПЗ в Гадячі. Це говорить про те, що пріоритетним методом отримання високооктанового бензину А-95 стало змішання марки А-92 з октанозбільшуючими розчинниками", – зазначає enkorr.

Також автори розслідування звертають увагу на те, що у номенклатурі закупівель зберігся монометиланілін (ММА) - октанозбільшуючий компонент, заборонений для використання у моторному паливі в нашій країні, Європі, США і Росії, звідки він переважно імпортується в Україну. За 5 місяців закупівлі ММА склали 500 т. Присадка була закуплена компанією "Стандарт Ойл 2000", виробником бензинів октановим числом А-95 для мережі АЗС "БРСМ Нафта".