Брухтозаготівельні компанії за 10 місяців 2021 року експортували з України понад 500 тисяч тонн металобрухту, що в 15 разів більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тим самим спровокувавши дефіцит цієї сировини на внутрішньому ринку.
Про це "Апострофу" повідомив економіст Валерій Клочок.
"Цього року експортери українського металобрухту б'ють рекорди. Вже з країни вивезено півмільйона тонн стратегічної сировини. Це в 15 разів більше, ніж за той же період 2020. Тобто кожну шосту тонну українського металобрухту вже вивезено з країни", - сказав він. він.
За його словами, темпи експорту брухту не знижуються.
"Ми вже можемо говорити, що експорт складає 48 тисяч т. Це навіть більше, ніж у вересні. Кабінету міністрів України необхідно терміново зупинити безконтрольне вивезення сталевого брухту, без якого не зможуть працювати металургійні заводи", - зазначив експерт.
Клочок повідомив, що у світі спостерігається глобальний дефіцит брухту і всі країни намагаються залишити його у себе.
"Євросоюз до кінця року збирається запровадити заборону на експорт металобрухту, Росія підвищує експортне мито. Адже це наші сусіди, відповідно, найбільші імпортери, наприклад Туреччина, прийдуть в Україну і ще більше знекровлять нашу металургію", - наголосив він.
Експерт нагадав, що виплавка сталі без металобрухту неможлива технологічно.
"Українські металурги залишаються без сировини – для того щоб на цій сировині працювали металурги в інших країнах", - пояснив експерт.
За його словами, така ситуація є неприпустимою і вимагає негайного реагування з боку Кабміну.
"Лише тимчасова заборона на експорт брухту чи радикальне підвищення експортного мита може запобігти зупинці української металургії", - резюмував аналітик.