RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Бізнес

Новини

22 листопада

21 листопада

Всі новини

Податковий закон №5600 встановлює рівні правила для всього ринку - експерт

Схвалений Верховною Радою закон №5600, яким запроваджується мінімальне податкове зобов'язання з гектара землі, зустрів опір, оскільки невигідний середнім та великим аграріям, які використовують тіньові схеми.

Про це повідомив Андрій Каприця, голова ФГ "Флора А.А.", пишуть "Вести".

Закон №5600 було схвалено у другому читанні 30 листопада голосами 255 народних депутатів.

МНО – це загальна сума податків, яку кожен власник чи користувач землі має за умовчанням сплачувати до бюджету. У перехідний період (2 роки) цей мінімум встановлено лише на рівні 4% від нормативної оцінки землі, надалі – 5%. Якщо сума всіх сплачуваних податків з 1 га виявиться меншою за МНО, аграрію доведеться доплатити різницю.

"Для тих, хто працює легально і сплачує податки в повному обсязі, нічого не зміниться, переплачувати не доведеться. Якщо взяти мою область, то 5% вартості землі — це 1090 грн за гектар (дані звідси). Додати сюди єдиний податок, прибутковий, військовий збір та все інше – виходить під 5-6 тис. грн. Це в кілька разів більше за мінімум, який нам встановили", – підрахував Каприця.

На його думку, мінімальне податкове зобов'язання викликало такий резонанс, оскільки мінімум третина сільгоспземлі в Україні перебуває в тіні: "Хтось її обробляє, збирає врожаї, заробляє гроші. Будь-який бізнес стане надприбутковим, якщо не платити податки. Але це ж позбавляє шансів на нормальний розвиток легальних виробників”.

МНО не поширюється на городи, присадибні ділянки, садові, дачні кооперативи. Закон покликаний підвищити ефективність механізму адміністрування податків, створити рівні умови для всіх учасників ринку та усунути безпідставні "податкові пільги".

Як раніше повідомляли у Міністерстві аграрної політики та продовольства України, понад 8 млн га сільськогосподарської землі перебуває у тіньовій обробці, через що бюджети не одержують мільярди гривень податків щороку. Введення МНО дозволить скоротити тіньовий сегмент та принесе місцевим бюджетам до 15 млрд додаткових надходжень, починаючи з 2022 року.