Дарницький райcуд Києва скасував арешт статутного капіталу ТОВ "Укрбуд Девелопмент".
Про це повідомляють "Українські новини" із посиланням на судову ухвалу.
"Укрбуд Девелопмент", який вкрали рейдери, тепер зобов’язані перереєструвати на представників Максима Микитася", - йдеться в матеріалі.
Рішення прийнято за клопотанням адвоката Артура Габрієляна, який діяв в інтересах "Базерт Дівелопмет ЕЛЕЛПі", бенефіціаром якої вважається Микитась.
У червні 2021 суд арештував корпоративні права "Укрбуду", компанію з порушеннями було переоформлено на Богдана Ільченка з села Вороньків Київської області. Адвокат Микитася повідомив, що кримінальні провадження "є фіктивними і відкриті виключно з метою закріплення захоплених рейдерами корпоративних прав".
Відповідно до наказу Мінюста від 30 грудня 2021 та висновку Центральної колегії Мінюста з розгляду скарг було скасовано реєстраційні дії від 15 червня 2021, внаслідок яких Ільченко набув у власність корпоративні права ТОВ "Укрбуд Девелопмент". Але подальші дії Мін’юсту щодо відновлення прав Микитася як власника блокувалися ухвалою суду про арешт компанії. Дарницький суд дослідив обставини справи і переконався, що підстави для арешту відпали і його скасовано.
РанішеМикитась провів пресконференцію, на якій звинуватив колишнього гендиректора "Укрбуд Девелопмент" Олега Майбороду і бізнесмена Дмитра Федотенкова у "рейдерстві та розкраданні активів компанії". Він розповів, що у 2019 директором Майбородою було залучено нібито для інвестування сусіда ресторатора Федотенкова, який, за словами Микитася, "фактично і став організатором розкрадання активів "Укрбуду". 2 жовтня 2019 Майборода і Федотенков за сфальсифікованою довіреністю переоформили ТОВ "Укрбуд Девелопмент" з "Базерт Дівелопмет ЕлЕлПі", єдиним бенефіціаром якої був Микитась, на Василя Польового і Євгена Дікіна". Тоді Микитась втратив контроль над компанією. Він стверджував, що "Укрбуд" міг усе добудувати, мав на балансі більш ніж 200 дорогих об’єктів, а головною передумовою "падіння Укрбуду" стало рейдерство.
Адвокати розповіли, що рейдери вивели з "Укрбуду" грошові активи і об’єкти нерухомості більш ніж на 100 млн доларів. Так, восени 2019 Микитась уклав меморандум з Федотенковим, що той інвестує в "Укрбуд" 35 млн. Федотенков видав розписку, що боргує Микитасю 11 млн дол і ще один документ на 2 млн. Але через тиждень компанію було переоформено на Дікіна і Польового, які не мають відношення до будівельного бізнесу. Проблемні активи передали "Київміськбуду", а решту активів і об’єктів майже на 100 млн дол, за словами Микитася і адвокатів, Федотенков та Майборода вивели з компанії.Колишній нардеп ініціював розлідування щодо Майбороди, Федотенкова та спільників. За словами Микитася, ДБР було передано докази про розкрадання активів підприємства на суму більш ніж 60 млн дол.
Після рішення Міністра юстиції та висновків Центральної колегії Мінюста скасовано реєстраційні дії внаслідок яких Микитась втратив корпоративні права на свою компанію, а зняття судом арешту відкрито законний шлях для повернення ТОВ "Укрбуд Девелопмент" компанії власнику. Врегулювання ситуації щодо прав власності на компанію забудовника може посприяти пришвидшенню процесу здачі житлових об’єктів та прискорити хід розслідування у справі "Укрбуду".