RU  UA  EN

Вівторок, 30 квітня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Бізнес

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

30 квітня

Всі новини

ЗМІ розповіли, як компанія TECHIIA Олега Крота заробляла десятки мільйонів на кіберспорті, які потім пожертвувала на ЗСУ

Управляючий партнер TECHIIA Олег Крот, який пожертвував на потреби ЗСУ 60 млн доларів, більшу частину з них заробив на кіберспорті.

Про це йдеться в публікації Forbes.

Сам ІТ-підприємець розповів виданню, що перший мільйон заробив на організації турнірів з кіберспорту.

"З 2003 року я почав збирати товаришів, щоб грати на якісь шуточні призи: пиво, нову мишку чи клавіатуру", – згадує він.

Автор статті уточнює, що у червні 2021 турнірний оператор WePlay, що входить до TECHIIA, провів міжнародний турнір AniMajor Dota 2 на власній кіберарені у павільйоні ВДНГ з призом у $500 000. Зазначається, що WePlay входить в трійку лідерів у цій ніші. Монополію на українському ринку має Maincast.

"У Maincast було 80% усього контенту, якщо не 90%. Але WePlay робили дорогі й класні турніри", – коментує засновник кіберспортивної організації NAVI Олександр Кохановський. Замикає трійку StarLadder.

За всю історію, пише Forbes, компанія WePlay організувала 30 міжнародних турнірів. В компанії уточнюють, що у 2021 році мають 41,1 млн годин переглядів трансляцій власних івентів. Олег Крот говорить, що виторг компанії за минулий рік – $30 млн. Втім, через війну виторги компанії можуть впасти.

"До повномасштабного вторгнення Україна була кібеспортивним магнітом, - вважає очільник Федерації кіберспорту Іван Данішевський. - Сюди приїжджали як у тренувальний табір кіберспортивні команди з Південної Америки, Бразилії, Європи. Візу отримати зручно, івенти проводити дешевше, локацій багато, інтернет швидкий", – каже він, уточнюючи, що зараз таким кіберцентром стала Сербія.