Управляючий партнер TECHIIA Олег Крот, який пожертвував на потреби ЗСУ 60 млн доларів, більшу частину з них заробив на кіберспорті.
Про це йдеться в публікації Forbes.
Сам ІТ-підприємець розповів виданню, що перший мільйон заробив на організації турнірів з кіберспорту.
"З 2003 року я почав збирати товаришів, щоб грати на якісь шуточні призи: пиво, нову мишку чи клавіатуру", – згадує він.
Автор статті уточнює, що у червні 2021 турнірний оператор WePlay, що входить до TECHIIA, провів міжнародний турнір AniMajor Dota 2 на власній кіберарені у павільйоні ВДНГ з призом у $500 000. Зазначається, що WePlay входить в трійку лідерів у цій ніші. Монополію на українському ринку має Maincast.
"У Maincast було 80% усього контенту, якщо не 90%. Але WePlay робили дорогі й класні турніри", – коментує засновник кіберспортивної організації NAVI Олександр Кохановський. Замикає трійку StarLadder.
За всю історію, пише Forbes, компанія WePlay організувала 30 міжнародних турнірів. В компанії уточнюють, що у 2021 році мають 41,1 млн годин переглядів трансляцій власних івентів. Олег Крот говорить, що виторг компанії за минулий рік – $30 млн. Втім, через війну виторги компанії можуть впасти.
"До повномасштабного вторгнення Україна була кібеспортивним магнітом, - вважає очільник Федерації кіберспорту Іван Данішевський. - Сюди приїжджали як у тренувальний табір кіберспортивні команди з Південної Америки, Бразилії, Європи. Візу отримати зручно, івенти проводити дешевше, локацій багато, інтернет швидкий", – каже він, уточнюючи, що зараз таким кіберцентром стала Сербія.