RU  UA  EN

Четвер, 2 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Бізнес

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

2 травня

Всі новини

Експерт розповів, як через одеську ДТЕК із країни виводилися мільярди

Одеські електромережі виводять на дочірні підприємства за кордоном близько 8 мільярдів гривень, а їхні колеги з Дніпропетровська – понад 16 мільярдів.

Про це розповів у відеоблозі на Youtube політичний експерт Володимир Цибулько, і показав відповідні протоколи зборів акціонерів компанії ДТЕК, йдеться у матеріалі KP.UA.

Як вважає експерт, виведення таких коштів ставить під сумнів здатність компанії пережити опалювальний сезон без інцидентів, особливо на тлі ворожих обстрілів інфраструктури.

"Випливла інформація, що Одеський ДТЕК виводить на дочірню компанію в Нідерланди 8 млрд гривень. Як можна по-справжньому посилити і налагодити систему енергопостачань, коли в такий важкий час масово виводитися кошти на закордонні рахунки. Це і створює ситуацію, коли у разі ударів противника по інфраструктурі, ремонтуватись стане дуже важко", - каже Цибулько.

Вперше інформацію про масове виведення коштів ДТЕК опублікували журналісти 24 каналу, також її обговорили в рамках національного марафону на телеканалі Рада. У відповідь на це в ДТЕК назвали оприлюднення інформації, зазначеної в їхніх власних протоколах і завантаженої з їх сайтів "рукою кремля".

"Коли журналісти починають розпитувати ДТЕК про причини виведення таких коштів, вигадують якісь дивовижні відмазки, то відсилання на Кремль та агресію, то на якогось бізнесмена з Одеси. Є підтверджена інформація про виведення коштів з філій. Ну хіба це "рука кремля" пише їм (ДТЕК) ці протоколи", - каже блогер.

В ефірі каналі Рада раніше озвучували версію, що таке виведення коштів під час війни може говорити про "страх ДТЕК перед можливою націоналізацією" та бажанням "залишити порожні рахунки після себе".

"Якщо бізнес не солідарний з народом, рано чи пізно народ обере таку владу, яка відрегулює взаємини з бізнесом у бік демонополізації, тому що те місце, яке займає ДТЕК неможливо займати, без, скажімо так, співіснування з владою", - резюмує Володимир Цибулько.