RU  UA  EN

Четвер, 16 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.35
НБУ:USD  39.40
Бізнес

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

15 травня

Всі новини

Закон №3656 про зниження ПДВ для аграріїв викорінить податкові "скрутки" в АПК - експерти

Ухвалення закону №3656 про зниження ставки ПДВ для продукції АПК допоможе викорінити значну частину так званих податкових "скруток", через яких держбюджет щорічно "худне" на 60 млрд грн. Бізнес-групи, які заробляли на схемах, намагаються заблокувати і дискредитувати антикорупційний законопроект.

Так, за оцінками народного депутата Ніни Южаніної, щорічно від "скруток" в АПК бюджет втрачає мільярди, пише УНІАН.

"Це великі втрати бюджету, які ми маємо при вирощуванні та експорті зернових, що знаходяться в тіні. З бюджету відшкодовується ПДВ, який ніким не сплачено", - зазначила Южаніна.

Представник ДФС Євген Олійник зазначає, що прийняття закону №3656 "дасть ефект детінізації" сектору АПК і підвищить здорову конкуренцію в галузі.

"Основна проблема виникає тоді, коли одні перебувають у нерівних конкурентних умовах з тінню. Якщо ви постійно платите більше податків, ніж ваш конкурент при рівному заробітку - він вас з'їсть", - сказав представник ДФС.

При цьому потрібно розуміти, що зниження ПДВ не впливає на податкові надходження: чим менше компанія платить при закупівлі продукції, тим менше відшкодування ПДВ вона отримує. У той же час, як зазначав раніше міністр економіки Ігор Петрашко, зниження ставки ПДВ для аграрного сектора є одним з інструментів підтримки сільгоспвиробників.

"Це буде сприяти підвищенню конкурентоспроможності української агропродукції, ліквідації схем ухилення від оподаткування, а також виведенню значної частини економіки з тіні", - зазначив він.

Повідомлення, що прийняття закону №3656 призведе до зростання цін на хліб та інші продукти харчування, не відповідає дійсності і можуть бути маніпуляцією бенефіціарів "скруток". Експерти в той же час зазначали, що зниження ставки ПДВ на продукцію АПК в кінцевому рахунку може привести до зниження ціни на базову продукцію з раціону кожного українця.