RU   UA   EN  

Четвер, 23 травня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.00
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

23 травня

22 травня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Герус запропонував зупинити реформи ринків електроенергії та газу

Україні необхідно зупинити реформи ринків електроенергії і газу.

Про це заявив голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус під час круглого столу у Верховній Раді.

"Якщо подивитися на грудень, рівень оплати населення складає, за даними Держкомстату, 50% за житлово-комунальні послуги. За весь 2018 рік - 80%. Зрозуміло, що при такій неоплаті ніякі приватні постачальники до населення ніколи не підуть ні по газу, ні по електроенергії. Тому що на цю неоплату треба закладати величезну маржу, а це знову зростання тарифів. Тому я скажу дуже пряму думку, але я б навіть закликав призупинити інші реформи заради того, щоб пріоритетом номер один було налагодити знову платіжну дисципліну", - сказав Герус.

На думку експерта, попередня модель функціонування ринку електроенергії забезпечувала більший відсоток оплати за спожиті послуги.

"У нас попередня модель була хоча і неідеальна, до неї були зауваження, але вона була працююча, і рівень платежів там складав з невеликими відхиленнями біля 99%", - підкреслив він.

Нагадаємо, з 1 липня планується введення нового ринку електричної енергії в Україні, який імплементує норми третього енергопакету ЄС. Метою нового ринку електричної енергії є запровадження конкурентних механізмів функціонування ринку електричної енергії, вільний вибір контрагентів та забезпечення права споживача вільно обирати постачальника електричної енергії. Законом передбачені різні механізми купівлі-продажу електричної енергії – двосторонні договори, ринок "на добу наперед" та внутрішньодобовий ринок.

Новости партнеров

Загрузка...