RU   UA   EN  

Вівторок, 21 травня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.00
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новости партнеров

Загрузка...

Без монополії: на роздрібному ринку електроенергії вже 302 постачальника

В Україні за місяць функціонування роздрібного ринку електроенергії з'явилося 302 постачальника електроенергії.

Про це під час круглого столу на тему "Роздрібний ринок електричної енергії України: перший місяць функціонування, виклики, проблеми та шляхи їх подолання" повідомив перший заступник голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, передає "Укрінформ".

"Ми боялися входити в роздрібний ринок. Але, незважаючи на виклики, у нас за місяць за станом на вчора з'явилися 302 ліцензіата-постачальника електричної енергії, серед яких ми можемо вибирати. Чим більше конкуренції, тим більше від цього виграє споживач", - сказав Домбровський.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку запланований на липень 2019-го. Перехід передбачений законом "Про ринок електроенергії", прийнятому в 2017 році.

Він передбачає впровадження нової моделі ринку, включає ряд сегментів: ринок "двосторонніх договорів", ринок "на добу вперед", балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ вводить норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Як повідомлялося, 28 грудня 2018 Антимонопольний комітет України закрив справу проти енергетичного холдингу ДТЕК Ріната Ахметова. АМКУ визнав, що ДТЕК не зловживав монопольним становищем, а його ринкова частка в генерації електроенергії не перевищує 25%.

Новости партнеров

Загрузка...