RU   UA   EN  

Понеділок, 20 травня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.10
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

20 травня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

​Стало відомо, хто і скільки витратив на антирекламу "Роттердам+"

За підрахунками медіа-експертів витрати на критику формули "Роттердам+" перевищили 5 млн. доларів.

Відповідну інформацію опублікувало видання "Капітал", посилаючись на опитування експертів медіаринку щодо витрат на критику в ЗМІ формули "Роттердам+" (методика встановлення ціни на вугілля на основі імпортного паритету).

Як зазначає видання, найбільшу активність проявили інформагентство УНІАН і телеканал "1+1" (обидва ЗМІ асоціюються з бізнесменом І. Коломойським).

"Капітал" звертає увагу на те, що критика стосується тільки цін на вугілля, в той час, як формульне ціноутворення на базі імпортного паритету діє для всіх видів енергоносіїв. Зокрема, на ринку природного газу діє аналогічна формула "Дюссельдорф+" (ціна хаба NCG+доставка до хаба в Словаччині+доставка в Україну), для нафти використовують котирування "Platts+премія". До спотовими цінами світового ринку прив'язана вартість уранового концентрату для атомних електростанцій (через ціни на біржі Нью-Йорка).

Вибірковість критики пояснюється тим, що в сфері видобутку газу і нафти у групи "Приват" (бенефіціари І. Коломойський і Г. Боголюбов) є великі активи - "Укрнафта", "Полтавська газонафтова компанія", "Укрнафтобуріння". Критика формул, що забезпечують їм ринкові ціни в сфері видобутку нафти і газу, не входить в інтереси групи "Приват", зазначає інтернет-видання "Капітал".

Постанова НКРЕКУ "Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ціни електроенергії" (відоме як "Роттердам+") визначає формулу розрахунку ціни вугілля в тарифі для непобутових споживачів. Ціна прив'язана до європейського індексу API2 (вугільний хаб Амстердам-Роттердам-Антверпен). За основу взято принцип імпортного паритету, який завжди використовується при дефіциті вітчизняної сировини. Рішення НКРЕКУ підтримала Європейська асоціація вугілля (EURACOAL).

Нагадаємо, раніше колишній глава НКРЕКП Дмитро Вовк стверджував, що критика "Роттердам+" ініційована власниками феросплавних підприємств. "Шукати причини атак на комісію (НКРЕКП - ред.) Стоїть серед тих, хто має природний конфлікт інтересів, а саме великий бізнес з коротким горизонтом бажаючий" все і відразу", "а завтра хоч потоп "і були помічені в лобіюванні ексклюзивних умов для себе. у ЗМІ більш ніж достатньо розслідувань по феросплавним заводам, які в 2012-2013 роках єдині отримували несправедливі знижки, а в 2016-м робили такі спроби повторно, постійно звертаючись з ультиматумами в формі меморандумів до уряду і комісії", - стверджував Д. Вовк.

В Україні "Приват" контролює Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи (що знаходиться на тимчасово непідконтрольною території Стахановський феросплавний завод також контролювався групою "Приват", зараз підприємство не працює), що робить групу монополістом на вітчизняному ринку феросплавів.

Новости партнеров

Загрузка...