RU   UA   EN  

Середа, 22 травня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.00
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

22 травня

21 травня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Екс-міністр енергетики назвав плюси формули "Роттердам+"

Введення методики формування оптово-ринкової ціни, що включала прив’язку ціни вугілля до міжнародних індексів (формула "Роттердам+", - Ред.), стабілізувала енергосистему та дозволяє забезпечує позитивну динаміку до цього часу.

Про це в своїй колонці на сайті "Економічна правда" написав екс-міністр енергетики, голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков.

"Три непрості роки від дати прийняття цього рішення промайнули і вже можна спробувати більш-менш об’єктивно оцінити вплив цього рішення на стан енергетичної безпеки країни. Після припинення поставок вугілля з ОРДЛО та введення на ринку електричної енергії "особливого періоду", ситуація з поставками вугілля з середини 2017 року стабілізувалась і має позитивну динаміку до цього часу", - написав Плачков.

При цьому він визнав, що запроваджений механізм імпортного паритету на вугілля вплинув на такий результат.

"За останній рік обсяг запасів вугілля на складах, за рідкісними випадками, перестав бути цікавим, суспільство починає поступово звикати, що все буде в порядку. Безумовно, що вказаними подіями та рішеннями вплив на енергетичну безпеку країни не обмежується, але, як досвід, вони безцінні" - стверджує екс-міністр.

Нагадаємо, формула "Роттердам+" була введена постановою НКРЕКП №289 від 03.03.2017 року "Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії". Згідно даної постанови в ціну електроенергії закладалася вартість вугілля, виходячи з котирувань індексу API2 європейського хабу ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен).

Методика "Роттердам+" схвалена Європейською асоціацією вугілля та лігніту (Euracoal).

Новости партнеров

Загрузка...