RU  UA  EN

Четвер, 19 вересня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.55
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

19 вересня

18 вересня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Замість переслідування у справі "Роттердам+", НАБУ має розібратись з корупцією в "Центренерго" - Москаль

Антикорупційні органи, що переслідують фігурантів "справи "Роттердам+", мають розібратись із корупційними зловживаннями в держкомпанії "Центренерго", яка закуповує російське вугілля за завищеними цінами у компанії, пов’язаної з Ігорем Коломойським.

Про це заявив колишній голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та екс-голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

"На нараді в офісі вже нового президента було сприйнято, що сама найнижча ціна – "Роттердам+", 1740 гривень. Сьогодні державна компанія "Центренерго" закупає вугілля у Російської Федерації по ціні 2540 гривень. Тобто, разом з фірмою, які мають асоціацію з паном Коломойським. І чомусь ніхто не порушує справу", - заявив Москаль.

Він також додав, що "Центренерго" продає вироблену з вугілля електроенергію за заниженим тарифом, тим самим завдаючи збитків державі.

"Ту електрику, яка з того вугілля, за 1,3 за 1 кіловат-час відпускають. Це нижче собівартості, собі в убиток роблять", - повідомив Москаль.

Раніше експерт Віталій Кулик в статті "Коломойський подбросил уголька" стверджував, що при собівартості електроенергії 1,9 грн за кВт-г, "Центренерго" продає її заводам Коломойського по 1,3 грн за кВт-г.

На думку Москаля, антикорупційні органи мають звернути увагу на ситуацію в "Центренерго" та припинити корупційні зловживання в держкомпанії.

"Чому всі мовчать? Чому за ціну 1700, крик, шум, а коли з Колумбії возять вугілля за 1900, наші шахти продають за 2400. В "Центренерго", змінили весь менеджмент, купили у Росії за 2500. Ніхто це не бачить, ніхто не каже, що це корупційний скандал. Давайте адресуємо НАБУ, ДБР, новому генеральному прокурору - чому ми одне бачимо, а друге не бачимо?", - сказав Москаль.

Раніше політолог Петро Олещук запропонував депутатам створити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію для розслідування скандалу довкола держкомпанії "Центренерго". На його думку, цей скандал кидає тінь на представників нової влади, до якої Ігор Коломойський близький.

Нещодавно ЗМІ оприлюднили інформацію, що держкомпанія "Центренерго" підписала контракт на закупівлю російського вугілля на 400 млн грн з бориспільською фірмою "Нафта Форс", пов’язаною з олігархом Ігорем Коломойським. Згодом Незалежна профспілка гірників України звернулась до виконуючого обов'язки голови СБУ Івана Баканова з проханням перевірити інформацію про закупівлю держпідприємством "Центренерго" вугілля з окупованих районів Донбасу під виглядом російського. У встановлений законом термін Незалежна профспілка гірників України не отримала відповіді на свій запит.

Раніше Геннадій Москаль стверджував - справа щодо "Роттердам+" не має судової перспективи та розсиплеться, якщо дійде до суду.

Новости партнеров

Загрузка...