Імпорт електроенергії з Росії в Об'єднану енергосистему України на початку листопада в порівнянні з середньодобовим показником за жовтень збільшився в 3 рази - до 12 млн кВт-год / добу, незважаючи на заяву голови парламентського комітету з питань енергетики і комунальних послуг Андрія Геруса, що імпортні поставки з Росії в кінці жовтня - на початку листопада стали збитковими.
Як повідомляють джерела ExPro на ринку, середньодобовий показник імпорту електроенергії з РФ в жовтні склав 4,12 млн кВт-год, а 1-3 листопада імпорт збільшився до 12 млн кВт-год, передає "Обозреватель".
У жовтні поставки електроенергії з Росії в цілому склали 128 млн кВт-год. За даними джерел, обсяги імпорту електроенергії з Білорусі протягом липня-жовтня зросли в два рази - з 103 до 215 млн кВт-год.
Як повідомляв ExPro, імпорт електроенергії з Росії почався з перших днів жовтня. Поставки за двосторонніми договорами стали можливими після внесення змін до закону "Про ринок електроенергії" (18 вересня 2019 роки), з ініціативи голови профільного парламентського комітету Андрія Геруса.
Імпорт з країни-агресора був розкритикований депутатами і ЗМІ, і 16 жовтня комітет з питань енергетики і ЖКГ схвалив законопроект №2236-2, яким пропонується виключити можливість імпорту електроенергії з Росії для продажу на ринку двосторонніх договорів, проте таку можливість пропонується залишити для поставок з Білорусі.
3 листопада Герус опублікував в Facebook підсумки роботи ринку електроенергії, в яких заявив про збитковість для трейдерів здійснення імпортних операцій з Росії та Білорусі.
"На останній тиждень жовтня імпорт був збитковий, тому деякі компанії припинили імпорт в листопаді. У перші дні листопада імпорт також збитковий", - відзначав він.