Інвесторам в українську систему розподілу електроенергії необхідні прозорі умови роботи.
Про це заявив Едвард Чоу, головний науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень у ході онлайн-зустрічі Ukrainian Congress Committee of America.
"Необхідно отримати повне відшкодування витрат, а також відшкодування грошей і обгрунтований дохід на капітал, інакше інвестиції не допоможуть", - сказав він.
Коментуючи особливості впровадження в Україні стимулюючого тарифоутворення, Чоу зазначив, що держава через нормативні документи має створити комфортні умови для громадян, надаючи допомогу соціально-незахищеним верствам населення через субсидії. Разом з тим, вони не повинні поширюватися на промисловість.
"Законодавче регулювання не повинно бути використано для субсидування енергонеефективних і не модернізованої сталевої або хімічної промисловості", - зазначив Чоу.
Міжнародний експерт висловив стурбованість, що тема стимулюючого освіти і умов його впровадження не перший рік обговорюється в Україні, але так і не отримала практичної реалізації.
Нагадаємо, українські та міжнародні експерти висловилися про необхідність впровадження в Україні стимулюючого тарифоутворення за європейською моделлю.
На думку ЕВА, при впровадженні нової моделі варто враховувати міжнародний досвід країн, де успішно введено RAB регулювання, а саме - уникнути поділу бази активів на нову і стару і впровадити єдину ставку, рівну середньозваженої вартості капіталу - WACC. На думку "Ernеst & Young", ставка WACC також є економічно доцільною і робить обленерго привабливим і зрозумілим для будь-якого інвестора, що важливо для Фонду держмайна, який чекає RAB-тариф для запуску приватизації державних обленерго.
Раніше Міненерго закликало Регулятор при впровадженні RAB-тарифу спиратися на рекомендації учасників ринку: "Пропонуємо прислухатися до пропозицій зацікавлених сторін щодо проекту постанови з метою вирішення проблем, що накопичилися роками проблем розподільних компаній з метою забезпечення якісного та безперебійного електропостачання споживачів України".