В енергетичному секторі в даний момент назріло безліч проблем, які необхідно вирішити - махінації з торгівлею електричною енергією, відновлення стабільності платежів за генерацію електричної енергії, модернізація електромереж.
Про це заявив засновник і співвласник енергетичного холдингу "Гідроенергоінвест-Акванова" Ігор Тинний, передають "Українські новини".
За його словами, однією з проблем, які потребують вирішення, є і зношеність українських електромереж.
"У нашій країні зношене все, що нам дісталося від Радянського Союзу. Ступінь зносу різна. Зрозуміло, час від часу відбувається аварія, як наприклад сталася в Києві, якийсь 110 трансформатор полетів і пів Києва сиділо без світла", - зазначив Тинний.
Він також повідомив, що питання RAB-тарифів, як способу модернізації зношених мереж, представники сектора поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) підтримують.
"Питання - ми підтримуємо або не підтримуємо введення RAB-тарифу. Так, з одного боку підтримуємо. З іншого боку - не може бути такого, що одному підсектору всі пільги і все добре, а другий - системно знищують", - зазначив експерт.
Ігор Тинний вважає, що крім вирішення проблеми зношеності електромереж через впровадження RAB-тарифу, необхідно так само навести порядок на ринку електроенергії.
"Ми підтримуємо введення RAB тарифу після наведення ладу на ринку, щоб не було ринкових махінацій з торгівлею електричної енергії, і після відновлення стабільності платежів за генерацію електричної енергії (вирішення проблеми заборгованості ДП "Гарантований покупець" перед станціями ВДЕ)", - зазначив Тинний.
Як раніше повідомлялося, директор аналітичних програм Центру економічного відновлення Дмитро Лівч вважає, що вирішальним фактором для інвесторів є підключення до електромереж, яке може здешевити перехід на стимулюючий (RAB) тариф.
Нагадаємо, директор програми енергетичного розвитку і безпеки Міжнародного центру оподаткування та інвестицій Аріель Коен зазначив, що для модернізації інфраструктури електромереж в Україні необхідно впровадити стимулююче регулювання для операторів системи розподілу за європейським зразком - ставка повернення інвестицій не менше WACC (середньозваженої вартості капіталу) нарахуванням на всі активи компаній. Розвиток інфраструктури мереж і створення привабливих умов для інвесторів дозволить уникнути енергетичного тиску Кремля.