RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Бізнес

Новини

21 листопада

Всі новини

Підтверджує кризу в енергетиці при COVID-19: експерти прокоментували відхід Vermilion Energy

Відмова канадської Vermilion Energy від участі в спільних з групою Нафтогаз проектах по освоєнню Балаклійської та Іванівської нафтогазоносних ділянок говорить про низький інтерес інвесторів до розробки родовищ в Україні, говорить партнер CMS Cameron McKenna Віталій Радченко.

Про це пише УНІАН.

"У зв'язку з падінням цін на нафту в світі компанія не могла більше залишатися в проекті. Тим більше, що вона сама подешевшала, у неї значно впала ціна на акцію", - зазначив Радченко. Він підкреслив, що проблем з "Нафтогазом" і "Укргазвидобування" не було.

З ним згоден і засновник EXPRO Consulting Геннадій Кобаль.

"Думаю, що шанси залучити серйозних західних інвесторів мінімальні. Рекордне зниження цін на газ призвело до того, що нафтогазові компанії втратили значну частину своєї капіталізації", - говорить експерт.

Він підкреслює що фактично всі закордонні нафтогазові компанії працюють в збиток. У цих умовах рішення уряду віддати Чорноморський шельф "Укргазвидобуванню", з огляду на відсутність успіху з міжнародними інвесторами, можна вважати повністю логічним, зазначає Радченко.

"Ми спілкувалися з багатьма справжніми зарубіжними нафтогазовими інвесторами. Працювали з ними над тим, щоб зацікавити їх Чорноморським шельфом. Територія розглядається як спірна і небезпечна. Ніхто зі справжніх інвесторів не прийде туди бурити, тому що це може закінчитися конфліктом з Росією. Тому віддати шельф для досліджень державній газовій компанії це логічне рішення, на мій погляд", - упевнений Радченко.

Кобаль додав: "Ми останні чотири роки проводили конференції, присвячені розробці шельфу і незважаючи на те, що запрошували безліч компаній, інтерес незмінно висловлювала тільки "Укргазвидобування", - відзначає експерт.

Канадська компанія Vermilion Energy вирішила відмовитися від участі в спільних з групою Нафтогаз проектах по освоєнню Балаклійського та Іванівського нафтогазоносних ділянок. Причина відмови - падіння цін на газ і нафту, пандемія коронавіруса і глобальний економічний спад.