RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Бізнес

Новини

21 листопада

Всі новини

Експерт вказав на російський слід групи Єфімова-Бондаренко на "Центренерго"

Фондом держмайна України було ініційовано нові позачергові збори зі зміни членів наглядової ради ПАТ "Центренерго", 78% акцій якого належать державі.

Як вважає експерт Віталій Кулик, справа в тому, кого пропонується обрати до наглядової ради ПАТ "Центренерго".

Раніше у ФДМУ, який представляє державу як власника, не виникало питань до його роботи, в червні місяці 2023 фондна зборах акціонерів підприємства визнав задовільною роботу його органів управління. Цього року підприємство почало підготовку до наступного опалювального сезону та працювало в штатному режимі.

Наразі до складу незалежних членів пропонуються кандидатури Євгена Горкунова, Володимира Величка, Андрія Ткаченка. Кандидатури, як зазначає експерт, лобіюються бізнесменами Максимом Єфімовим та Едуардом Бондаренко. Кулик зазначає, що група Єфімова-Бондаренка з початку російської війни проти України в 2014 році, через ПАТ "Донбасенерго" здійснювало закупівлю вугілля в основному з окупованих територій Луганської та Донецької областей та в російських постачальників. В ЗМІ були вказані об'єми та назви компаній, пов'язані з російськими бенефіціарами, в яких "Донбасенерго" купувало вугілля. Схема була припинена лише в липні 2022.

Кулик вказує, що до придбання ПАТ "Донбасенерго" ключовим активом Єфімова в Україні був завод "Енергомашспецсталь" (Краматорськ), який він контролює в ситуативному партнерстві з російською державною групою "Росатом". До сьогодні на сайті ПАТ "Енергомашспецсталь" розміщено повідомлення, що при закупівлі товарів і послуг ПАТ "Енергомашспецсталь" керується Єдиним галузевим стандартом закупівель (Положенням про закупівлю) Держкорпорації "Росатом", а Єфімов значиться президентом ПАТ "Енергомашспецсталь".

Експерт вказує, що перед опалювальним сезоном ПАТ "Центренерго" може опинитися під контролем осіб зі зв'язками у Москві, і така ситуація потребує оперативного втручання компетентних органів та перевірок. Також Віталій Кулик закликав до створення інституалізованого фільтру від потрапляння критично важливих для країни підприємств під контроль осіб, які можуть співпрацювати з країною-агресором.