Україні треба підсилювати власні потужності енергогенерації, і найбільш прийнятним варіантом для цього українці бачать розвиток атомної енергетики.
Про це з посиланням на результати опитування групи "Рейтинг" написав у Facebook журналіст Сергій Лямець.
Так, згідно з результатами опитування, 80% українців позитивно ставляться до атомної енергетики.
"Нам треба будувати власну енергетику просто зараз… Яку саме енергетику будувати? З опитування видно, що 80% підтримують розвиток атомної енергетики, а 95% — збільшення частки альтернативних джерел (сонячних, вітрових тощо). Отже, люди нормально ставляться до обох варіантів. І обидва є вірними, якщо думати категоріями "зеленого" переходу, до якого підсиленими темпами прямує світ", - пише експерт.
Він зазначив, що атомна енергетика є "чистою", і собівартість її є набагато меншою за альтернативну, при тому, що атомні станції мають "природній захист": "він (Путін) не буде бомбити АЕС, бо врешті решт забруднення може дійти Москви", - підкреслив експерт.
Він нагадав, що в Україні був проект добудови Хмельницької АЕС, проте його блокували.
"На початку цього року ми начебто збиралися добудувати два енергоблоки ХАЕС, купивши в Болгарії два реактори. Аж ось минув вересень, проте про добудову не чути ані слова. Лобісти, що прикривають себе Євросоюзом, зупинили виділення коштів – мовляв, будуть красти. Та звісно, що будуть красти – але нащо тоді ви створили НАБУ, НАЗК, антикорупційні прокуратуру та суд?", - зазначає експерт.
Експерт вважає, що настав час "закладати не лише два енергоблоки ХАЕС, але і нові атомні станції".
"Україні потрібна атомна генерація, лише вона здатна закрити потребу мільйонів українців у енергії. Сонячні, вітрові та газові станції не дадуть бажаного ефекту", - підкреслив він.
Варто зазначити, що добудова третього енергоблоку Хмельницької АЕС планується протягом 3 років, а четвертого - через рік-півтора після завершення третього. Очікується, що блоки додадуть в систему 2,2 ГВт потужності. У липні Комітет ВР з питань енергетики та ЖКП схвалив законопроєкт про завершення будівництва блоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.