RU  UA  EN

Четвер, 19 вересня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.55
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

19 вересня

18 вересня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

​Торгівля без кордонів: створена найбільша в світі вільна економічна зона

Євросоюз і американський торгово-економічний союз Меркосур (Аргентина, Бразилія, Парагвай і Уругвай) завершили переговори про створення спільної зони вільної торгівлі.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії, передає Deutsche Welle.

Угода охопить регіон із загальним населенням 780 мільйонів чоловік і "зміцнить тісні політичні та економічні відносини між ЄС і країнами союзу", йдеться в повідомленні.

"Я ретельно зважую свої слова, коли стверджую, що це історичний момент", - заявив глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, який назвав угоду "найбільшим торговим угодою, яке коли-небудь укладав Євросоюз".

"Це буде одне з найважливіших угод всіх часів, воно дасть величезні переваги нашій економіці", - написав у своєму Twitter президент Бразилії Жаір Болсонару.

"Меркосур та ЄС - це чверть світової економіки, і тепер бразильські виробники отримають доступ до цього величезного ринку", - підкреслив він.

Угода між ЄС і Меркосур має скасувати більшість діючих тарифів на експорт з ЄС до країн союзу, що спричинить подорожчання європейських компанії більш конкурентоспроможними і заощадить їм мита розміром в 4 мільярди євро в рік.

Як повідомляв "Апостроф", раніше в січні представники урядів України та Ізраїлю підписали угоду про зону вільної торгівлі між двома країнами.

Новости партнеров

Загрузка...