RU  UA  EN

Неділя, 18 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.10
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

18 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

ДАБІ працює на оздоровлення будівельного ринку — ЄБА

В Україні тривають реформи в різних аспектах взаємин держави, громадян і бізнесу, в мейнстрімі і реформування будівельної галузі України, нагляд за процесами в якій покладено на Державну архітектурно-будівельну інспекцію.

Про це повідомили в Європейській бізнес асоціації.

Так, в ЄБА розповіли, що в останні роки, ДАБІ була проведена значна робота для забезпечення належного розвитку будівельної галузі України. Зокрема, здійснено децентралізацію функцій держархбудконтролю, реформовано дозвільну систему та спрощено процедури для приватного будівництва, розвитку малого і середнього бізнесу і введені електронні сервіси в будівництві.

У Європейській бізнес асоціації відзначають - діалог між бізнесом і ДАБІ протягом декількох останніх років був конструктивним, а реформи, які були впроваджені в будівельній галузі в останні роки, сприймаються позитивно.

"Звернення від бізнесу досить оперативно розглядалися, проводилися консультації і зустрічі з компаніями. За останні кілька років таких було близько 20. Ми, зі свого боку, можемо говорити, що ті запити, які ми отримували від членських компаній відпрацьовувалися прозоро, ефективно і оперативно" , - заявили в Асоціації.

Серед реформ, які позитивно вплинули на будівельну галузь, в ЄБА нагадують, що з ініціативи ДАБІ було змінено і вдосконалено на рівні Закону України дозвільні процедури по будівництву, реконструкції та прийняття в експлуатацію об'єктів, а також ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури.

Також, експерти Європейської бізнес асоціації відзначають проведену децентралізацію повноважень ДАБІ та впровадження механізму "Прозора ДАБІ".

"Дана система дозволяє всі бюрократичні і потенційно корупційні процедури проходити онлайн. Відкрита система розгляду дозвільних документів є якісним механізмом забезпечення прозорості дозвільних процедур в будівництві", - підкреслюють в ЄБА.

Впровадження реформ коментують також в антикорупційних організаціях.

Як зазначив експерт ГО "Разом проти корупції" Михайло Серебряков на своїй сторінці в Facebook, впроваджений Держархбудінспекцією портал "Прозора ДАБІ" - необхідний крок для оздоровлення будівельного ринку.

"Електронний кабінет - одне з кращих для цього рішень, яке істотно зменшить ризики затягування, вимагань, зловживань, особливо коли все бачитимуть, чого хоче забудовник і чим це обґрунтовує", - зазначив він.

Експерти відзначають, що головним показником ефективності реалізованих реформ є поліпшення позиції України в рейтингу Світового банку Doing Business за показником "Отримання дозволу на будівництво" - за два роки Україна піднялася на 110 позицій і зайняла в 2018 році 30-е місце.

Новости партнеров

Загрузка...