Незважаючи на те, що проти одного з "смотрящих" за УЗ Станіслава Лєснікова відкрито кілька кримінальних справ, жодну з них так і не було доведено та суду. Одне із заблокованих проваджень - на рахунку Національного антикорупційного бюро.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

У виданні нагадали, що одну зі справ проти Лєснікова, Владислава Лебедя і Сергія Шута, було відкрито СБУ в липні 2016. Нібито з 1 листопада 2015 по 1 березня 2016 посадові особи "Південно-Західної залізниці" за змовою з працівниками фірм "Гудтайм" і "Укрколіямаш" заволоділи 4 млн гривень. Лебідь, Шут і Лєсніков нібито готували фейкові документи і мали корупційні зв'язки з керівниками ТОВ "Лемтранс транзит". Також вони давали вказівки в.о. голови правління "Укрзалізниці" Олександру Завгородньому і членам правління про заниження тарифної ставки на користь "Другої вантажної компанії", яку пов'язують з російським транзитом. Справа до суду не дійшла, Лєсніков продовжує працювати з УЗ.

Екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Лєсніков з екс-главою УЗ Кравцовим були знайомі давно, а призначення Кравцова в Адміністрації президента нібито лобіював саме Лєсніков. Також Омелян заявив, що він "сформував цілу вертикаль" в УЗ.

У 2018 році НАБУ Артема Ситника відкрило справу про аферу в УЗ, в якій фігурують Станіслав Лєсніков, колишній в.о. члена правління "Укрзалізниці" і голова філії "Південно-Західної залізниці" Роман Веприцький, Володимир Манукян з Єнакієвого і власник ТОВ "Вітес" Сергій Кравець. Вони нібито намагалися "вибити" 21 мільйон під існуючий сайт з продажу квитків, для чого був створений клон сервісу booking.uz.gov.ua для маршруту Київ Пасажирський - аеропорт "Бориспіль". У НАБУ розслідування застопорилося. За даними ЗМІ, це може бути пов'язано зі спробами заблокувати розслідування за допомогою "відводу" детектива бюро в суді, і бажанням "смотрящих" заблокувати справу через раду громадського контролю НАБУ.

"Чому Ситник повинен бути зацікавлений в тому, щоб довести цю справу до кінця? По-перше, з причини, що йому на тлі атак на НАБУ за допомогою КСУ непогано було б продемонструвати ефективність. Посадка "смотрящих" з "Укрзалізниці" могла б стати демонстрацією сили і вміння. По-друге, небажанням довести справу до кінця НАБУ фактично підставляє нове керівництво УЗ, яка не здатна позбутися від "прилипав і несе через корупцію іміджеві втрати" - йдеться в матеріалі.