RU  UA  EN

Субота, 4 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Бізнес

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

4 травня

Всі новини

Гетьманцев вимагає від податківців ефективніше боротися з нелегальним ринком палива - експерт

У парламенті вичерпується терпіння стосовно податківців у питанні боротьби з ринком нелегального палива. Глава комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев розкритикував фіскалів через брак результатів.

Про це повідомляє аналітик Консалтингової групи А-95 Артем Куюн у колонці на сайті Новое время.

"Напередодні Великодня Гетманцев провів в прямому ефірі засідання свого комітету, запросивши для обговорення проблеми паливного ринку представників Мінфіну, Податкової і Фіскальної служб, ДБР, Генпрокуратури, СБУ, МВС і Нацполіції. В результаті це стало публічною демонстрацією слабкості, а, можливо, і відвертого саботажу силовиків", - зазначає Артем Куюн.

На думку Куюна, терпіння щодо податківців в парламенті вже на межі. Це обумовлено відсутністю видимих результатів боротьби з тіньовим ринком палива.

"Або буде результат, або вас не буде на ваших посадах", - Куюн наводить слова глави комітету ВР Гетьманцева, що були адресовані до фіскалів і силовиків.

За словами Артема Куюна, учасники ринка бачать, як щомісяця в Україну "заїжджають тисячі тонн октанопідвищуючих компонентів бензину під виглядом безакцизних розчинників", але це "не можуть або не хочуть побачити в Державній податковій службі.

"У 2020 році компанія "Катма груп", яка постачає паливо в мережу БРСМ, імпортувала 2 000 тон монометиланіліну (ММА) - токсичного октанопідвищуючого компонента, забороненого не тільки в Україні, але і в Європі і США. Цього об'єму достатньо, аби в кустарних умовах виготовити 200 тис. тонн високооктанового бензину, який вже повністю або частково вироблений і випущений в оборот. Але до цього немає діла ані митниці, ані податковій і фіскальній службам, ані Мінфіну. Дивовижна сліпота", - пише Куюн.

За оцінками експертів Консалтингової групи А-95, ренесанс схем нелегального виробництва нафтопродуктів і махінації при реалізації палива через АЗС вимиє в 2021 з держбюджету понад 22 млрд грн. І це тільки акциз і ПДВ, тоді як втрати на податок на прибуток, який занижують за допомогою фіктивного споживання нафтопродуктів, зарплатних податках (на нелегальних АЗС "білих" зарплат не платять) та інших не піддаються обчисленню.